Monthly Schedule of Events (in Greek only)

SCHEDULE OF EVENTS

November 2018

 

Πέμπτη

1-11-18

 

  • Έπαρση σημαίας

11:45 – 12:25

  • Εσωτερικοί Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος 6ης τάξης Υπεύθυνη: κ. Τσακοπούλου

14:30 – 15:10

  • Συγκέντρωση 5ης τάξης: «Η ιστορία των μαθηματικών», ταινία (α΄ μέρος)

Παρασκευή

2-11-18

08:40 – 09:40

  • Επίσκεψη 1ης τάξης (1α,1β, 1γ, 1δ) στη λαϊκή αγορά ΠαλλήνηςΥπεύθυνη: κ. Δημοπούλου

09:40 – 10:40

  • Επίσκεψη 1ης τάξης (1ε,1στ, 1ζ) στη λαϊκή αγορά ΠαλλήνηςΥπεύθυνη: κ. Λούβρου

11:00 – 13:00

  • Συνεδρίαση Τμήματος ΓερμανικώνPYP(Γραφείο 3ης– 4ης)

11:45 – 12:25

  • Θεατρική Αγωγή (θέατρο)

Δευτέρα

5-11-18

 

  • Έναρξη Δρόμου Υγείας

08:30 – 09:20

  • Πρόβα (6α, 6ε) για τη γιορτή του Πολυτεχνείου στο θέατρο

08:30 – 09:15

  • Προκριματικοί αγώνες σε ανώμαλο έδαφος για Α.Σ.Ι.Σ. 4ης τάξης

09:20 – 10:00

  • Παρουσίαση εκπαιδευτικού προγράμματος στο 1δ. Η εκδότρια Άννα-Μαρία Βλάσση θα παρουσιάσει εκπαιδευτικό πρόγραμμα βασισμένο στο βιβλίο, «Το μήλο του Μαγκρίτ» από το πρόγραμμα φιλαναγνωσίας της βιβλιοθήκης. Θέμα:Τέχνη, ΚαλλιτέχνεςΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

10:15 – 10:55

  • Παρουσίαση εκπαιδευτικού προγράμματος στο 1στ. Η εκδότρια Άννα-Μαρία Βλάσση θα παρουσιάσει εκπαιδευτικό πρόγραμμα βασισμένο στο βιβλίο, «Το μήλο του Μαγκρίτ» από το πρόγραμμα φιλαναγνωσίας της βιβλιοθήκης. Θέμα:Τέχνη, ΚαλλιτέχνεςΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

11:00 – 11:40

  • Παρουσίαση εκπαιδευτικού προγράμματος στο 1β. Η εκδότρια Άννα-Μαρία Βλάσση θα παρουσιάσει εκπαιδευτικό πρόγραμμα βασισμένο στο βιβλίο, «Το μήλο του Μαγκρίτ» από το πρόγραμμα φιλαναγνωσίας της βιβλιοθήκης. Θέμα:Τέχνη, ΚαλλιτέχνεςΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

11:45 – 12:25

  • Προκριματικοί αγώνες σε ανώμαλο έδαφος για Α.Σ.Ι.Σ. 5ης τάξης

14:30 – 15:10

  • Συγκέντρωση 4ης τάξης: «Ο αθλητισμός στην αρχαία Ελλάδα», ταινία

Τρίτη

6-11-18

10:15 – 10:55

  • Πρόβα (6α, 6ε) για τη γιορτή του Πολυτεχνείου στο θέατρο

14:30 – 15:10

  • Συγκέντρωση 3ης τάξης: «Προϊστορία», ταινία α΄ μέρος

Τετάρτη

7-11-18

09:00 – 11:30

  • Επίσκεψη 2ας τάξης (2β, 2ζ) στοΜουσείο Γ. ΔροσίνηΥπεύθυνη: κ. Κακκαβά

10:10 – 10:50

  • Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6α) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

10:55 – 11:35

  • Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6β) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

13:20 – 14:00

  • Συγκέντρωση 2ας τάξης: «Ο κύκλος του νερού», ταινία

14:00 – 16:00

  • Συνεδρίαση ΟμάδαςP.Y.P.(ανάλογα με τον προγραμματισμό των τάξεων)

14:30 – 16:00

  • Συνεδρίαση ΟμάδαςP.Y.P. 3ηςτάξης (Βιβλιοθήκη Μποδοσακείου)

Πέμπτη

8-11-18

11:45 – 12:25

  • Παρουσίαση βιβλίου στο 4γ. Η αρχιτέκτονας Σοφία Μαχαίρα θα παρουσιάσει το βιβλίο της, «ΩΑθήνα, ένα βιβλίο αναζήτησης και ανάλυσης της Ακρόπολης».
  • Θέμα: Αθήνα, ΑκρόποληΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

11:45 – 12:25

  • Προκριματικοί αγώνες σε ανώμαλο έδαφος για Α.Σ.Ι.Σ. 6ης τάξης

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γαλλικών 6ης στη Βιβλιοθήκη (κ. Μαλαματίνα)

Παρασκευή

9-11-18

 

 

 

  • Λήξη κολυμβητικού προγράμματος 1ης, 2ας τάξης (α΄ περίοδος)

08:30 – 09:15

  • Προκριματικοί αγώνες σε ανώμαλο έδαφος για Α.Σ.Ι.Σ. 3ης τάξης

08:30 – 10:00

  • Πρόβα (6α, 6ε) για τη γιορτή του Πολυτεχνείου στο θέατρο

09:20 – 10:00

  • Συγκέντρωση 2ας: Οι συγγραφείς Βασίλης Κουτσιαρής και Γιάννης Διακομανώλης θα παρουσιάσουν το βιβλίο, «Η γραμμή» από το πρόγραμμα φιλαναγνωσίας της 2ηςτάξης.

Θέμα: Σχολική ζωή, διαφορετικότητα, φιλία Οργάνωση: Βιβλιοθήκη

10:15 – 11:40

  • Επίδειξη κολυμβητικών δεξιοτήτων 2ας τάξης (α΄ περίοδος)Υπεύθυνος: κ. Τζουβίστας

11:45 – 12:25

·Θεατρική Αγωγή (θέατρο)

14:30 – 15:10

·Συγκέντρωση 6ης: «Ιστορία – Γεωγραφία», ταινία α΄ μέρος

Παρασκευή

9-11-18

15:15 – 15:55

  • Κοινό πολιτιστικό πρόγραμμα Τμήμα Γερμανικών 5ης τάξης Κ.Ψ. – Κ.Α. Συγκέντρωση στο σκάκι (Εορτασμός Άγιου Μαρτίνου)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γαλλικών 5ης στη Βιβλιοθήκη (κ. Λαμπροπούλου)

Κυριακή

11-11-18

 

  • 36οςΜαραθώνιος Αθήνας, ο Αυθεντικός

Δευτέρα

12-11-18

08:30 – 09:20

  • Πρόβα (6α, 6ε) για τη γιορτή του Πολυτεχνείου στο θέατρο

09:20 – 10:00

  • Ενημέρωση από εκπροσώπους του Ερυθρού Σταυρού (1η– 2α) Θέμα: «Οδηγίες αντιμετώπισης Σεισμού & Πυρκαγιάς - Πρώτες Βοήθειες»

10:15 – 11:00

  • Ενημέρωση από εκπροσώπους του Ερυθρού Σταυρού (3η– 4η) Θέμα: «Οδηγίες αντιμετώπισης Σεισμού & Πυρκαγιάς - Πρώτες Βοήθειες»

11:00 – 11:40

  • Ενημέρωση από εκπροσώπους του Ερυθρού Σταυρού (5η– 6η) Θέμα: «Οδηγίες αντιμετώπισης Σεισμού & Πυρκαγιάς - Πρώτες Βοήθειες»

12:00 – 13:30

·Συνεδρίαση Τμήματος ΓαλλικώνPYP(Γραφείο Συνεδριάσεων Δ/νσης)

12:40 – 13:20

  • Πρόβα Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των Ευχαριστιών (6thGrade– κ. Παπαμιχαλοπούλου)

14:30 – 15:10

  • Εκδηλώσεις 4ης τάξης για τηνΕπέτειο του Πολυτεχνείου» (θέατρο)

Τρίτη

13-11-18

08:30 – 10:00

  • Πρόβα Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των Ευχαριστιών (6thGrade– κ. Παπαμιχαλοπούλου)

08:40 – 10:00

  • Επίσκεψη 5ης τάξης (5α) στο Σπήλαιο ΚουτούκιΥπεύθυνος: κ. Παπαδημητρίου

09:00 – 12:30

  • Επίσκεψη 4ης τάξης στο Βοτανικό Κήπο ΔιομήδουςΥπεύθυνη: κ. Ρίζου

09:25 – 10:45

  • Επίσκεψη 5ης τάξης (5β) στο Σπήλαιο ΚουτούκιΥπεύθυνος: κ. Θ. Βλάχος

10:15 – 11:30

  • Επίσκεψη 5ης τάξης (5γ) στο Σπήλαιο ΚουτούκιΥπεύθυνη: κ. Κοκκινιώτη

10:15 – 11:00

  • Παρουσίαση εκπαιδευτικού προγράμματος στο 1ε. Η εκδότρια Άννα-Μαρία Βλάσση θα παρουσιάσει εκπαιδευτικό πρόγραμμα βασισμένο στο βιβλίο, «Το μήλο του Μαγκρίτ» από το πρόγραμμα φιλαναγνωσίας της βιβλιοθήκης. Θέμα:Τέχνη, ΚαλλιτέχνεςΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

10:15 – 10:55

  • Πρόβα (6α, 6ε) για τη γιορτή του Πολυτεχνείου στο θέατρο

14:30 – 15:10

  • Εκδηλώσεις 3ης τάξης για τηνΕπέτειο του Πολυτεχνείου» (θέατρο)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γαλλικών 5ης στη Βιβλιοθήκη (κ. Ανδρούτσου)

 

 

 

 

 

 

Τετάρτη

14-11-18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Τετάρτη

14-11-18

08:30 – 09:10

  • Πρόβα Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των Ευχαριστιών (6thGrade– κ. Παπαμιχαλοπούλου)

08:35 – 11:10

·Επίσκεψη 6ης τάξης (6α) στην Εθνική Γλυπτοθήκη
Υπεύθυνος: κ. Μπόκολας

08:40 – 10:00

  • Επίσκεψη 5ης τάξης (5δ) στο Σπήλαιο ΚουτούκιΥπεύθυνος: κ. Νάκος

09:00 – 11:30

  • Επίσκεψη 2ας τάξης (2α, 2γ, 2στ) στοΜουσείο Γ. ΔροσίνηΥπεύθυνη: κ. Μανιώτη

09:20 – 10:00

  • Πρόβα (5β, 5ε) για τη γιορτή του Πολυτεχνείου στο θέατρο

09:25 – 10:45

  • Επίσκεψη 5ης τάξης (5ε) στο Σπήλαιο ΚουτούκιΥπεύθυνος: Ζορμπάς

10:10 – 11:30

  • Επίσκεψη 5ης τάξης (5στ) στο Σπήλαιο ΚουτούκιΥπεύθυνη: κ. Θεολογίτου

10:10 – 10:50

·Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6γ) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

10:55 – 11:35

·Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6δ) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

10:20 – 13:10

·Επίσκεψη 6ης τάξης (6β) στην Εθνική Γλυπτοθήκη
Υπεύθυνη: κ. Καρκάση

10:55 – 11:35

  • Παρουσίαση εκπαιδευτικού προγράμματος στο 1α. Η εκδότρια Άννα-Μαρία Βλάσση θα παρουσιάσει εκπαιδευτικό πρόγραμμα βασισμένο στο βιβλίο, «Το μήλο του Μαγκρίτ» από το πρόγραμμα φιλαναγνωσίας της βιβλιοθήκης. Θέμα:Τέχνη, ΚαλλιτέχνεςΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

12:35 – 13:15

  • Εκδηλώσεις 1ης τάξης για τηνΕπέτειο του Πολυτεχνείου» (θέατρο)

13:20 – 14:00

  • Εκδηλώσεις 2ας τάξης για τηνΕπέτειο του Πολυτεχνείου» (θέατρο)

14:00 – 16:00

  • Συνεδρίαση ΟμάδαςP.Y.P.(ανάλογα με τον προγραμματισμό των τάξεων)

16:30 – 18:00

·Ημέρα γνωριμίας με τα Δημοτικά Κ.Ψ.- Κ.Α. (Μποδοσάκειο)

Πέμπτη

15-11-18

08:40 – 10:00

  • Επίσκεψη 5ης τάξης (5ζ) στο Σπήλαιο ΚουτούκιΥπεύθυνη: κ. Παναγούλη

10:15 – 11:40

  • Επίδειξη κολυμβητικών δεξιοτήτων 1ης τάξης (α΄ περίοδος)Υπεύθυνος: κ. Τζουβίστας

10:15 – 10:55

  • Εκδηλώσεις 5ης τάξης για τηνΕπέτειο του Πολυτεχνείου» (θέατρο)

11:00–11:40

  • Εκδηλώσεις 6ης τάξης για τηνΕπέτειο του Πολυτεχνείου» (θέατρο)

14:30 – 15:10

  • Κατασκευές 5ηςτάξης για το χριστουγεννιάτικοBazaar(στις τάξεις)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γερμανικών 6ης τάξης στην τραπεζαρίαΠαιχνίδι αναγνώρισης τροφίμων

Παρασκευή

16-11-18

08:30 – 09:15

  • Εορτασμός για την επέτειο της 17ηςΝοεμβρίου

Σάββατο

17-11-18

 

  • Επέτειος Πολυτεχνείου

Δευτέρα

19-11-18

10:15 – 11:40

  • Θεατρική παράσταση: «Ο Καραγκιόζης τραγουδιστής»Παρουσίαση στην 1η τάξη

12:40 – 13:20

  • Πρόβα Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των Ευχαριστιών (6thGrade– κ. Παπαμιχαλοπούλου)

14:30 – 15:10

·Κατασκευές 4ηςτάξης για το χριστουγεννιάτικοBazaar(στις τάξεις)

Τρίτη

20-11-18

08:30 – 10:00

  • Πρόβα Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των Ευχαριστιών (6thGrade– κ. Παπαμιχαλοπούλου)

09:00 – 11:30

  • Επίσκεψη 2ας τάξης (2δ, 2ε) στοΜουσείο Γ. ΔροσίνηΥπεύθυνη: κ. Ρεκαΐτη

14:30 – 15:10

·Συγκέντρωση 3ης τάξης: «Προϊστορία», ταινία β΄ μέρος

Τετάρτη

21-11-18

08:30 – 09:55

  • Πρόβα Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των Ευχαριστιών (6thGrade– κ. Παπαμιχαλοπούλου)

08:35 – 11:10

·Επίσκεψη 6ης τάξης (6γ) στην Εθνική Γλυπτοθήκη
Υπεύθυνος: κ. Α. Βλάχος

10:10 – 10:50

·Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6στ) στην τάξη - κ. Χ. Γαλίτης

10:10 –11:30

·Παράσταση Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των
Ευχαριστιών (1st- 2ndGrade). Παρουσίαση στην 1η και 2α τάξη.

10:55 – 11:35

·Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6ε) στην τάξη - κ. Χ. Γαλίτης

10:20 – 13:10

·Επίσκεψη 6ης τάξης (6δ) στην Εθνική Γλυπτοθήκη
Υπεύθυνος: κ. Γλυμιδάκης

13:20 – 14:00

  • Συγκέντρωση 2ας τάξης: «Το νερό», ταινία

14:00 –14:15

  • Ενημέρωση από το Τμήμα Επικοινωνίας (κ. Αϊβαλιώτη)

14:15– 16:00

  • Γενική Συνεδρίαση Συλλόγου

Πέμπτη

22-11-18

 

·Έναρξη κολυμβητικού προγράμματος 1ης, 2ας τάξης (β΄ περίοδος)

09:00 – 10:00

·Παράσταση Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των
Ευχαριστιών (6ENLGrade). Παρουσίαση στην 5η και 6η τάξη.

13:35 – 14:15

·Συγκέντρωση 4ηςτάξης: Εκδήλωση Αγγλικού Τμήματος για την γιορτή των Ευχαριστιών από ταFulbrightFellows

Παρασκευή

23-11-18

 

·Εορτή των Ευχαριστιών - Αργία

Δευτέρα

26-11-18

14:30 – 15:10

·Κατασκευές 4ηςτάξης για το χριστουγεννιάτικοBazaar(στις τάξεις)

Τρίτη

27-11-18

14:30 – 15:10

·Συγκέντρωση 3ης τάξης: «Προϊστορία», ταινία γ΄ μέρος

Τετάρτη

28-11-18

08:35 – 11:10

·Επίσκεψη 6ης τάξης (6ε) στην Εθνική Γλυπτοθήκη
Υπεύθυνη: κ. Νικολοπούλου

10:20 – 13:10

·Επίσκεψη 6ης τάξης (6στ) στην Εθνική Γλυπτοθήκη
Υπεύθυνος: κ. Κουτσολιάκος

10:10 – 10:50

·Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6α) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

10:55 – 11:35

·Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6β) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

12:35 – 13:15

  • Συγκέντρωση 1ης τάξης: «Σύννεφο - Βροχή», ταινία

13:20 – 14:00

  • Συγκέντρωση 2ας τάξης: «Ο καραγκιόζης τραγουδιστής», ταινία (α’ μέρος)

14:00 – 16:00

  • Συνεδρίαση Ομάδας Αξιών

14:00 – 16:00

  • Συνεδρίαση ΟμάδαςP.Y.P.(ανάλογα με τον προγραμματισμό των τάξεων)

Πέμπτη

29-11-18

09:00 – 11:15

  • Επίσκεψη 3ης τάξης στο Βοτανικό Κήπο ΔιομήδουςΥπεύθυνη: κ. Πολυχρονοπούλου

14:30 – 15:10

·Συγκέντρωση 5ης τάξης: «Η ιστορία των μαθηματικών», ταινία (β΄ μέρος)

Παρασκευή

30-11-18

 

  • Έναρξη Ηλεκτρονικής Κατάθεσης Βαθμολογίας Α΄ τριμήνου και Περιγραφικής Αξιολόγησης (So-Simple) έως 10/12/18
  • Συμπλήρωσηexcelγια ακαδημαϊκή συνεδρίαση Α΄ τριμήνου

 

  • Λήξη κολυμβητικού προγράμματος 3ης- 6ης τάξης (α΄ περίοδος)

11:00 – 11:40

  • Παρουσίαση εκπαιδευτικού προγράμματος στο 1ζ. Η εκδότρια Άννα-Μαρία Βλάσση θα παρουσιάσει εκπαιδευτικό πρόγραμμα βασισμένο στο βιβλίο, «Το μήλο του Μαγκρίτ» από το πρόγραμμα φιλαναγνωσίας της βιβλιοθήκης. Θέμα:Τέχνη, ΚαλλιτέχνεςΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

11:45 – 12:25

·Θεατρική Αγωγή (θέατρο)

 

 


Πέμπτη

1-11-18

 

  • Έπαρση σημαίας

11:45 – 12:25

  • Εσωτερικοί Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος 6ης τάξης Υπεύθυνη: κ. Τσακοπούλου

14:30 – 15:10

  • Συγκέντρωση 5ης τάξης: «Η ιστορία των μαθηματικών», ταινία (α΄ μέρος)

Παρασκευή

2-11-18

08:40 – 09:40

  • Επίσκεψη 1ης τάξης (1α,1β, 1γ, 1δ) στη λαϊκή αγορά Παλλήνης Υπεύθυνη: κ. Δημοπούλου

09:40 – 10:40

  • Επίσκεψη 1ης τάξης (1ε,1στ, 1ζ) στη λαϊκή αγορά Παλλήνης Υπεύθυνη: κ. Λούβρου

11:00 – 13:00

  • Συνεδρίαση Τμήματος Γερμανικών PYP (Γραφείο 3ης – 4ης)

11:45 – 12:25

  • Θεατρική Αγωγή (θέατρο)

Δευτέρα

5-11-18

 

  • Έναρξη Δρόμου Υγείας

08:30 – 09:20

  • Πρόβα (6α, 6ε) για τη γιορτή του Πολυτεχνείου στο θέατρο

08:30 – 09:15

  • Προκριματικοί αγώνες σε ανώμαλο έδαφος για Α.Σ.Ι.Σ. 4ης τάξης

09:20 – 10:00

  • Παρουσίαση εκπαιδευτικού προγράμματος στο 1δ. Η εκδότρια Άννα-Μαρία Βλάσση θα παρουσιάσει εκπαιδευτικό πρόγραμμα βασισμένο στο βιβλίο, «Το μήλο του Μαγκρίτ» από το πρόγραμμα φιλαναγνωσίας της βιβλιοθήκης. Θέμα: Τέχνη, ΚαλλιτέχνεςΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

10:15 – 10:55

  • Παρουσίαση εκπαιδευτικού προγράμματος στο 1στ. Η εκδότρια Άννα-Μαρία Βλάσση θα παρουσιάσει εκπαιδευτικό πρόγραμμα βασισμένο στο βιβλίο, «Το μήλο του Μαγκρίτ» από το πρόγραμμα φιλαναγνωσίας της βιβλιοθήκης. Θέμα: Τέχνη, ΚαλλιτέχνεςΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

11:00 – 11:40

  • Παρουσίαση εκπαιδευτικού προγράμματος στο 1β. Η εκδότρια Άννα-Μαρία Βλάσση θα παρουσιάσει εκπαιδευτικό πρόγραμμα βασισμένο στο βιβλίο, «Το μήλο του Μαγκρίτ» από το πρόγραμμα φιλαναγνωσίας της βιβλιοθήκης. Θέμα: Τέχνη, ΚαλλιτέχνεςΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

11:45 – 12:25

  • Προκριματικοί αγώνες σε ανώμαλο έδαφος για Α.Σ.Ι.Σ. 5ης τάξης

14:30 – 15:10

  • Συγκέντρωση 4ης τάξης: «Ο αθλητισμός στην αρχαία Ελλάδα», ταινία

Τρίτη

6-11-18

10:15 – 10:55

  • Πρόβα (6α, 6ε) για τη γιορτή του Πολυτεχνείου στο θέατρο

14:30 – 15:10

  • Συγκέντρωση 3ης τάξης: «Προϊστορία», ταινία α΄ μέρος

Τετάρτη

7-11-18

09:00 – 11:30

  • Επίσκεψη 2ας τάξης (2β, 2ζ) στο Μουσείο Γ. Δροσίνη Υπεύθυνη: κ. Κακκαβά

10:10 – 10:50

  • Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6α) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

10:55 – 11:35

  • Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6β) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

13:20 – 14:00

  • Συγκέντρωση 2ας τάξης: «Ο κύκλος του νερού», ταινία

14:00 – 16:00

  • Συνεδρίαση Ομάδας P.Y.P.(ανάλογα με τον προγραμματισμό των τάξεων)

14:30 – 16:00

  • Συνεδρίαση Ομάδας P.Y.P. 3ης τάξης (Βιβλιοθήκη Μποδοσακείου)

Πέμπτη

8-11-18

11:45 – 12:25

  • Παρουσίαση βιβλίου στο 4γ. Η αρχιτέκτονας Σοφία Μαχαίρα θα παρουσιάσει το βιβλίο της, «ΩΑθήνα, ένα βιβλίο αναζήτησης και ανάλυσης της Ακρόπολης».
  • Θέμα: Αθήνα, ΑκρόποληΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

11:45 – 12:25

  • Προκριματικοί αγώνες σε ανώμαλο έδαφος για Α.Σ.Ι.Σ. 6ης τάξης

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γαλλικών 6ης στη Βιβλιοθήκη (κ. Μαλαματίνα)

Παρασκευή

9-11-18

 

 

 

  • Λήξη κολυμβητικού προγράμματος 1ης, 2ας τάξης (α΄ περίοδος)

08:30 – 09:15

  • Προκριματικοί αγώνες σε ανώμαλο έδαφος για Α.Σ.Ι.Σ. 3ης τάξης

08:30 – 10:00

  • Πρόβα (6α, 6ε) για τη γιορτή του Πολυτεχνείου στο θέατρο

09:20 – 10:00

  • Συγκέντρωση 2ας: Οι συγγραφείς Βασίλης Κουτσιαρής και Γιάννης Διακομανώλης θα παρουσιάσουν το βιβλίο, «Η γραμμή» από το πρόγραμμα φιλαναγνωσίας της 2ης τάξης.

Θέμα: Σχολική ζωή, διαφορετικότητα, φιλία Οργάνωση: Βιβλιοθήκη

10:15 – 11:40

  • Επίδειξη κολυμβητικών δεξιοτήτων 2ας τάξης (α΄ περίοδος) Υπεύθυνος: κ. Τζουβίστας

11:45 – 12:25

· Θεατρική Αγωγή (θέατρο)

14:30 – 15:10

· Συγκέντρωση 6ης: «Ιστορία – Γεωγραφία», ταινία α΄ μέρος

Παρασκευή

9-11-18

15:15 – 15:55

  • Κοινό πολιτιστικό πρόγραμμα Τμήμα Γερμανικών 5ης τάξης Κ.Ψ. – Κ.Α. Συγκέντρωση στο σκάκι (Εορτασμός Άγιου Μαρτίνου)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γαλλικών 5ης στη Βιβλιοθήκη (κ. Λαμπροπούλου)

Κυριακή

11-11-18

 

  • 36ος Μαραθώνιος Αθήνας, ο Αυθεντικός

Δευτέρα

12-11-18

08:30 – 09:20

  • Πρόβα (6α, 6ε) για τη γιορτή του Πολυτεχνείου στο θέατρο

09:20 – 10:00

  • Ενημέρωση από εκπροσώπους του Ερυθρού Σταυρού (1η – 2α) Θέμα: «Οδηγίες αντιμετώπισης Σεισμού & Πυρκαγιάς - Πρώτες Βοήθειες»

10:15 – 11:00

  • Ενημέρωση από εκπροσώπους του Ερυθρού Σταυρού (3η – 4η) Θέμα: «Οδηγίες αντιμετώπισης Σεισμού & Πυρκαγιάς - Πρώτες Βοήθειες»

11:00 – 11:40

  • Ενημέρωση από εκπροσώπους του Ερυθρού Σταυρού (5η – 6η) Θέμα: «Οδηγίες αντιμετώπισης Σεισμού & Πυρκαγιάς - Πρώτες Βοήθειες»

12:00 – 13:30

· Συνεδρίαση Τμήματος Γαλλικών PYP (Γραφείο Συνεδριάσεων Δ/νσης)

12:40 – 13:20

  • Πρόβα Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των Ευχαριστιών (6th Grade – κ. Παπαμιχαλοπούλου)

14:30 – 15:10

  • Εκδηλώσεις 4ης τάξης για την Επέτειο του Πολυτεχνείου» (θέατρο)

Τρίτη

13-11-18

08:30 – 10:00

  • Πρόβα Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των Ευχαριστιών (6th Grade – κ. Παπαμιχαλοπούλου)

08:40 – 10:00

  • Επίσκεψη 5ης τάξης (5α) στο Σπήλαιο Κουτούκι Υπεύθυνος: κ. Παπαδημητρίου

09:00 – 12:30

  • Επίσκεψη 4ης τάξης στο Βοτανικό Κήπο Διομήδους Υπεύθυνη: κ. Ρίζου

09:25 – 10:45

  • Επίσκεψη 5ης τάξης (5β) στο Σπήλαιο Κουτούκι Υπεύθυνος: κ. Θ. Βλάχος

10:15 – 11:30

  • Επίσκεψη 5ης τάξης (5γ) στο Σπήλαιο Κουτούκι Υπεύθυνη: κ. Κοκκινιώτη

10:15 – 11:00

  • Παρουσίαση εκπαιδευτικού προγράμματος στο 1ε. Η εκδότρια Άννα-Μαρία Βλάσση θα παρουσιάσει εκπαιδευτικό πρόγραμμα βασισμένο στο βιβλίο, «Το μήλο του Μαγκρίτ» από το πρόγραμμα φιλαναγνωσίας της βιβλιοθήκης. Θέμα: Τέχνη, ΚαλλιτέχνεςΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

10:15 – 10:55

  • Πρόβα (6α, 6ε) για τη γιορτή του Πολυτεχνείου στο θέατρο

14:30 – 15:10

  • Εκδηλώσεις 3ης τάξης για την Επέτειο του Πολυτεχνείου» (θέατρο)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γαλλικών 5ης στη Βιβλιοθήκη (κ. Ανδρούτσου)

 

 

 

 

 

 

Τετάρτη

14-11-18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Τετάρτη

14-11-18

08:30 – 09:10

  • Πρόβα Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των Ευχαριστιών (6th Grade – κ. Παπαμιχαλοπούλου)

08:35 – 11:10

· Επίσκεψη 6ης τάξης (6α) στην Εθνική Γλυπτοθήκη
Υπεύθυνος: κ. Μπόκολας

08:40 – 10:00

  • Επίσκεψη 5ης τάξης (5δ) στο Σπήλαιο Κουτούκι Υπεύθυνος: κ. Νάκος

09:00 – 11:30

  • Επίσκεψη 2ας τάξης (2α, 2γ, 2στ) στο Μουσείο Γ. Δροσίνη Υπεύθυνη: κ. Μανιώτη

09:20 – 10:00

  • Πρόβα (5β, 5ε) για τη γιορτή του Πολυτεχνείου στο θέατρο

09:25 – 10:45

  • Επίσκεψη 5ης τάξης (5ε) στο Σπήλαιο Κουτούκι Υπεύθυνος: Ζορμπάς

10:10 – 11:30

  • Επίσκεψη 5ης τάξης (5στ) στο Σπήλαιο Κουτούκι Υπεύθυνη: κ. Θεολογίτου

10:10 – 10:50

· Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6γ) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

10:55 – 11:35

· Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6δ) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

10:20 – 13:10

· Επίσκεψη 6ης τάξης (6β) στην Εθνική Γλυπτοθήκη
Υπεύθυνη: κ. Καρκάση

10:55 – 11:35

  • Παρουσίαση εκπαιδευτικού προγράμματος στο 1α. Η εκδότρια Άννα-Μαρία Βλάσση θα παρουσιάσει εκπαιδευτικό πρόγραμμα βασισμένο στο βιβλίο, «Το μήλο του Μαγκρίτ» από το πρόγραμμα φιλαναγνωσίας της βιβλιοθήκης. Θέμα: Τέχνη, ΚαλλιτέχνεςΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

12:35 – 13:15

  • Εκδηλώσεις 1ης τάξης για την Επέτειο του Πολυτεχνείου» (θέατρο)

13:20 – 14:00

  • Εκδηλώσεις 2ας τάξης για την Επέτειο του Πολυτεχνείου» (θέατρο)

14:00 – 16:00

  • Συνεδρίαση Ομάδας P.Y.P(ανάλογα με τον προγραμματισμό των τάξεων)

16:30 – 18:00

· Ημέρα γνωριμίας με τα Δημοτικά Κ.Ψ.- Κ.Α. (Μποδοσάκειο)

Πέμπτη

15-11-18

08:40 – 10:00

  • Επίσκεψη 5ης τάξης (5ζ) στο Σπήλαιο Κουτούκι Υπεύθυνη: κ. Παναγούλη

10:15 – 11:40

  • Επίδειξη κολυμβητικών δεξιοτήτων 1ης τάξης (α΄ περίοδος) Υπεύθυνος: κ. Τζουβίστας

10:15 – 10:55

  • Εκδηλώσεις 5ης τάξης για την Επέτειο του Πολυτεχνείου» (θέατρο)

11:00 – 11:40

  • Εκδηλώσεις 6ης τάξης για την Επέτειο του Πολυτεχνείου» (θέατρο)

14:30 – 15:10

  • Κατασκευές 5ης τάξης για το χριστουγεννιάτικο Bazaar (στις τάξεις)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γερμανικών 6ης τάξης στην τραπεζαρία Παιχνίδι αναγνώρισης τροφίμων

Παρασκευή

16-11-18

08:30 – 09:15

  • Εορτασμός για την επέτειο της 17ης Νοεμβρίου

Σάββατο

17-11-18

 

  • Επέτειος Πολυτεχνείου

Δευτέρα

19-11-18

10:15 – 11:40

  • Θεατρική παράσταση: «Ο Καραγκιόζης τραγουδιστής» Παρουσίαση στην 1η τάξη

12:40 – 13:20

  • Πρόβα Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των Ευχαριστιών (6th Grade – κ. Παπαμιχαλοπούλου)

14:30 – 15:10

· Κατασκευές 4ης τάξης για το χριστουγεννιάτικο Bazaar (στις τάξεις)

Τρίτη

20-11-18

08:30 – 10:00

  • Πρόβα Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των Ευχαριστιών (6th Grade – κ. Παπαμιχαλοπούλου)

09:00 – 11:30

  • Επίσκεψη 2ας τάξης (2δ, 2ε) στο Μουσείο Γ. Δροσίνη Υπεύθυνη: κ. Ρεκαΐτη

14:30 – 15:10

· Συγκέντρωση 3ης τάξης: «Προϊστορία», ταινία β΄ μέρος

Τετάρτη

21-11-18

08:30 – 09:55

  • Πρόβα Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των Ευχαριστιών (6th Grade – κ. Παπαμιχαλοπούλου)

08:35 – 11:10

· Επίσκεψη 6ης τάξης (6γ) στην Εθνική Γλυπτοθήκη
Υπεύθυνος: κ. Α. Βλάχος

10:10 – 10:50

· Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6στ) στην τάξη - κ. Χ. Γαλίτης

10:10 – 11:30

· Παράσταση Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των 
Ευχαριστιών (1st - 2nd Grade). Παρουσίαση στην 1η και 2α τάξη.

10:55 – 11:35

· Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6ε) στην τάξη - κ. Χ. Γαλίτης

10:20 – 13:10

· Επίσκεψη 6ης τάξης (6δ) στην Εθνική Γλυπτοθήκη
Υπεύθυνος: κ. Γλυμιδάκης

13:20 – 14:00

  • Συγκέντρωση 2ας τάξης: «Το νερό», ταινία

14:00 – 14:15

  • Ενημέρωση από το Τμήμα Επικοινωνίας (κ. Αϊβαλιώτη)

14:15 – 16:00

  • Γενική Συνεδρίαση Συλλόγου

Πέμπτη

22-11-18

 

· Έναρξη κολυμβητικού προγράμματος 1ης, 2ας τάξης (β΄ περίοδος)

09:00 – 10:00

· Παράσταση Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των 
Ευχαριστιών (6ENL Grade). Παρουσίαση στην 5η και 6η τάξη.

13:35 – 14:15

· Συγκέντρωση 4ης τάξης: Εκδήλωση Αγγλικού Τμήματος για την γιορτή των Ευχαριστιών από τα Fulbright Fellows

Παρασκευή

23-11-18

 

· Εορτή των Ευχαριστιών - Αργία

Δευτέρα

26-11-18

14:30 – 15:10

· Κατασκευές 4ης τάξης για το χριστουγεννιάτικο Bazaar (στις τάξεις)

Τρίτη

27-11-18

14:30 – 15:10

· Συγκέντρωση 3ης τάξης: «Προϊστορία», ταινία γ΄ μέρος

Τετάρτη

28-11-18

08:35 – 11:10

· Επίσκεψη 6ης τάξης (6ε) στην Εθνική Γλυπτοθήκη
Υπεύθυνη: κ. Νικολοπούλου

10:20 – 13:10

· Επίσκεψη 6ης τάξης (6στ) στην Εθνική Γλυπτοθήκη
Υπεύθυνος: κ. Κουτσολιάκος

10:10 – 10:50

· Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6α) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

10:55 – 11:35

· Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6β) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

12:35 – 13:15

  • Συγκέντρωση 1ης τάξης: «Σύννεφο - Βροχή», ταινία

13:20 – 14:00

  • Συγκέντρωση 2ας τάξης: «Ο καραγκιόζης τραγουδιστής», ταινία (α’ μέρος)

14:00 – 16:00

  • Συνεδρίαση Ομάδας Αξιών

14:00 – 16:00

  • Συνεδρίαση Ομάδας P.Y.P. (ανάλογα με τον προγραμματισμό των τάξεων)

Πέμπτη

29-11-18

09:00 – 11:15

  • Επίσκεψη 3ης τάξης στο Βοτανικό Κήπο Διομήδους Υπεύθυνη: κ. Πολυχρονοπούλου

14:30 – 15:10

· Συγκέντρωση 5ης τάξης: «Η ιστορία των μαθηματικών», ταινία (β΄ μέρος)

Παρασκευή

30-11-18

 

  • Έναρξη Ηλεκτρονικής Κατάθεσης Βαθμολογίας Α΄ τριμήνου και Περιγραφικής Αξιολόγησης (So-Simple) έως 10/12/18
  • Συμπλήρωση excel για ακαδημαϊκή συνεδρίαση Α΄ τριμήνου

 

  • Λήξη κολυμβητικού προγράμματος 3ης- 6ης τάξης (α΄ περίοδος)

11:00 – 11:40

  • Παρουσίαση εκπαιδευτικού προγράμματος στο 1ζ. Η εκδότρια Άννα-Μαρία Βλάσση θα παρουσιάσει εκπαιδευτικό πρόγραμμα βασισμένο στο βιβλίο, «Το μήλο του Μαγκρίτ» από το πρόγραμμα φιλαναγνωσίας της βιβλιοθήκης. Θέμα: Τέχνη, ΚαλλιτέχνεςΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

11:45 – 12:25

· Θεατρική Αγωγή (θέατρο)

Πέμπτη

1-11-18

 

  • Έπαρση σημαίας

11:45 – 12:25

  • Εσωτερικοί Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος 6ης τάξης Υπεύθυνη: κ. Τσακοπούλου

14:30 – 15:10

  • Συγκέντρωση 5ης τάξης: «Η ιστορία των μαθηματικών», ταινία (α΄ μέρος)

Παρασκευή

2-11-18

08:40 – 09:40

  • Επίσκεψη 1ης τάξης (1α,1β, 1γ, 1δ) στη λαϊκή αγορά Παλλήνης Υπεύθυνη: κ. Δημοπούλου

09:40 – 10:40

  • Επίσκεψη 1ης τάξης (1ε,1στ, 1ζ) στη λαϊκή αγορά Παλλήνης Υπεύθυνη: κ. Λούβρου

11:00 – 13:00

  • Συνεδρίαση Τμήματος Γερμανικών PYP (Γραφείο 3ης – 4ης)

11:45 – 12:25

  • Θεατρική Αγωγή (θέατρο)

Δευτέρα

5-11-18

 

  • Έναρξη Δρόμου Υγείας

08:30 – 09:20

  • Πρόβα (6α, 6ε) για τη γιορτή του Πολυτεχνείου στο θέατρο

08:30 – 09:15

  • Προκριματικοί αγώνες σε ανώμαλο έδαφος για Α.Σ.Ι.Σ. 4ης τάξης

09:20 – 10:00

  • Παρουσίαση εκπαιδευτικού προγράμματος στο 1δ. Η εκδότρια Άννα-Μαρία Βλάσση θα παρουσιάσει εκπαιδευτικό πρόγραμμα βασισμένο στο βιβλίο, «Το μήλο του Μαγκρίτ» από το πρόγραμμα φιλαναγνωσίας της βιβλιοθήκης. Θέμα: Τέχνη, ΚαλλιτέχνεςΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

10:15 – 10:55

  • Παρουσίαση εκπαιδευτικού προγράμματος στο 1στ. Η εκδότρια Άννα-Μαρία Βλάσση θα παρουσιάσει εκπαιδευτικό πρόγραμμα βασισμένο στο βιβλίο, «Το μήλο του Μαγκρίτ» από το πρόγραμμα φιλαναγνωσίας της βιβλιοθήκης. Θέμα: Τέχνη, ΚαλλιτέχνεςΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

11:00 – 11:40

  • Παρουσίαση εκπαιδευτικού προγράμματος στο 1β. Η εκδότρια Άννα-Μαρία Βλάσση θα παρουσιάσει εκπαιδευτικό πρόγραμμα βασισμένο στο βιβλίο, «Το μήλο του Μαγκρίτ» από το πρόγραμμα φιλαναγνωσίας της βιβλιοθήκης. Θέμα: Τέχνη, ΚαλλιτέχνεςΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

11:45 – 12:25

  • Προκριματικοί αγώνες σε ανώμαλο έδαφος για Α.Σ.Ι.Σ. 5ης τάξης

14:30 – 15:10

  • Συγκέντρωση 4ης τάξης: «Ο αθλητισμός στην αρχαία Ελλάδα», ταινία

Τρίτη

6-11-18

10:15 – 10:55

  • Πρόβα (6α, 6ε) για τη γιορτή του Πολυτεχνείου στο θέατρο

14:30 – 15:10

  • Συγκέντρωση 3ης τάξης: «Προϊστορία», ταινία α΄ μέρος

Τετάρτη

7-11-18

09:00 – 11:30

  • Επίσκεψη 2ας τάξης (2β, 2ζ) στο Μουσείο Γ. Δροσίνη Υπεύθυνη: κ. Κακκαβά

10:10 – 10:50

  • Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6α) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

10:55 – 11:35

  • Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6β) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

13:20 – 14:00

  • Συγκέντρωση 2ας τάξης: «Ο κύκλος του νερού», ταινία

14:00 – 16:00

  • Συνεδρίαση Ομάδας P.Y.P.(ανάλογα με τον προγραμματισμό των τάξεων)

14:30 – 16:00

  • Συνεδρίαση Ομάδας P.Y.P. 3ης τάξης (Βιβλιοθήκη Μποδοσακείου)

Πέμπτη

8-11-18

11:45 – 12:25

  • Παρουσίαση βιβλίου στο 4γ. Η αρχιτέκτονας Σοφία Μαχαίρα θα παρουσιάσει το βιβλίο της, «ΩΑθήνα, ένα βιβλίο αναζήτησης και ανάλυσης της Ακρόπολης».
  • Θέμα: Αθήνα, ΑκρόποληΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

11:45 – 12:25

  • Προκριματικοί αγώνες σε ανώμαλο έδαφος για Α.Σ.Ι.Σ. 6ης τάξης

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γαλλικών 6ης στη Βιβλιοθήκη (κ. Μαλαματίνα)

Παρασκευή

9-11-18

 

 

 

  • Λήξη κολυμβητικού προγράμματος 1ης, 2ας τάξης (α΄ περίοδος)

08:30 – 09:15

  • Προκριματικοί αγώνες σε ανώμαλο έδαφος για Α.Σ.Ι.Σ. 3ης τάξης

08:30 – 10:00

  • Πρόβα (6α, 6ε) για τη γιορτή του Πολυτεχνείου στο θέατρο

09:20 – 10:00

  • Συγκέντρωση 2ας: Οι συγγραφείς Βασίλης Κουτσιαρής και Γιάννης Διακομανώλης θα παρουσιάσουν το βιβλίο, «Η γραμμή» από το πρόγραμμα φιλαναγνωσίας της 2ης τάξης.

Θέμα: Σχολική ζωή, διαφορετικότητα, φιλία Οργάνωση: Βιβλιοθήκη

10:15 – 11:40

  • Επίδειξη κολυμβητικών δεξιοτήτων 2ας τάξης (α΄ περίοδος) Υπεύθυνος: κ. Τζουβίστας

11:45 – 12:25

· Θεατρική Αγωγή (θέατρο)

14:30 – 15:10

· Συγκέντρωση 6ης: «Ιστορία – Γεωγραφία», ταινία α΄ μέρος

Παρασκευή

9-11-18

15:15 – 15:55

  • Κοινό πολιτιστικό πρόγραμμα Τμήμα Γερμανικών 5ης τάξης Κ.Ψ. – Κ.Α. Συγκέντρωση στο σκάκι (Εορτασμός Άγιου Μαρτίνου)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γαλλικών 5ης στη Βιβλιοθήκη (κ. Λαμπροπούλου)

Κυριακή

11-11-18

 

  • 36ος Μαραθώνιος Αθήνας, ο Αυθεντικός

Δευτέρα

12-11-18

08:30 – 09:20

  • Πρόβα (6α, 6ε) για τη γιορτή του Πολυτεχνείου στο θέατρο

09:20 – 10:00

  • Ενημέρωση από εκπροσώπους του Ερυθρού Σταυρού (1η – 2α) Θέμα: «Οδηγίες αντιμετώπισης Σεισμού & Πυρκαγιάς - Πρώτες Βοήθειες»

10:15 – 11:00

  • Ενημέρωση από εκπροσώπους του Ερυθρού Σταυρού (3η – 4η) Θέμα: «Οδηγίες αντιμετώπισης Σεισμού & Πυρκαγιάς - Πρώτες Βοήθειες»

11:00 – 11:40

  • Ενημέρωση από εκπροσώπους του Ερυθρού Σταυρού (5η – 6η) Θέμα: «Οδηγίες αντιμετώπισης Σεισμού & Πυρκαγιάς - Πρώτες Βοήθειες»

12:00 – 13:30

· Συνεδρίαση Τμήματος Γαλλικών PYP (Γραφείο Συνεδριάσεων Δ/νσης)

12:40 – 13:20

  • Πρόβα Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των Ευχαριστιών (6th Grade – κ. Παπαμιχαλοπούλου)

14:30 – 15:10

  • Εκδηλώσεις 4ης τάξης για την Επέτειο του Πολυτεχνείου» (θέατρο)

Τρίτη

13-11-18

08:30 – 10:00

  • Πρόβα Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των Ευχαριστιών (6th Grade – κ. Παπαμιχαλοπούλου)

08:40 – 10:00

  • Επίσκεψη 5ης τάξης (5α) στο Σπήλαιο Κουτούκι Υπεύθυνος: κ. Παπαδημητρίου

09:00 – 12:30

  • Επίσκεψη 4ης τάξης στο Βοτανικό Κήπο Διομήδους Υπεύθυνη: κ. Ρίζου

09:25 – 10:45

  • Επίσκεψη 5ης τάξης (5β) στο Σπήλαιο Κουτούκι Υπεύθυνος: κ. Θ. Βλάχος

10:15 – 11:30

  • Επίσκεψη 5ης τάξης (5γ) στο Σπήλαιο Κουτούκι Υπεύθυνη: κ. Κοκκινιώτη

10:15 – 11:00

  • Παρουσίαση εκπαιδευτικού προγράμματος στο 1ε. Η εκδότρια Άννα-Μαρία Βλάσση θα παρουσιάσει εκπαιδευτικό πρόγραμμα βασισμένο στο βιβλίο, «Το μήλο του Μαγκρίτ» από το πρόγραμμα φιλαναγνωσίας της βιβλιοθήκης. Θέμα: Τέχνη, ΚαλλιτέχνεςΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

10:15 – 10:55

  • Πρόβα (6α, 6ε) για τη γιορτή του Πολυτεχνείου στο θέατρο

14:30 – 15:10

  • Εκδηλώσεις 3ης τάξης για την Επέτειο του Πολυτεχνείου» (θέατρο)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γαλλικών 5ης στη Βιβλιοθήκη (κ. Ανδρούτσου)

 

 

 

 

 

 

Τετάρτη

14-11-18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Τετάρτη

14-11-18

08:30 – 09:10

  • Πρόβα Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των Ευχαριστιών (6th Grade – κ. Παπαμιχαλοπούλου)

08:35 – 11:10

· Επίσκεψη 6ης τάξης (6α) στην Εθνική Γλυπτοθήκη
Υπεύθυνος: κ. Μπόκολας

08:40 – 10:00

  • Επίσκεψη 5ης τάξης (5δ) στο Σπήλαιο Κουτούκι Υπεύθυνος: κ. Νάκος

09:00 – 11:30

  • Επίσκεψη 2ας τάξης (2α, 2γ, 2στ) στο Μουσείο Γ. Δροσίνη Υπεύθυνη: κ. Μανιώτη

09:20 – 10:00

  • Πρόβα (5β, 5ε) για τη γιορτή του Πολυτεχνείου στο θέατρο

09:25 – 10:45

  • Επίσκεψη 5ης τάξης (5ε) στο Σπήλαιο Κουτούκι Υπεύθυνος: Ζορμπάς

10:10 – 11:30

  • Επίσκεψη 5ης τάξης (5στ) στο Σπήλαιο Κουτούκι Υπεύθυνη: κ. Θεολογίτου

10:10 – 10:50

· Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6γ) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

10:55 – 11:35

· Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6δ) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

10:20 – 13:10

· Επίσκεψη 6ης τάξης (6β) στην Εθνική Γλυπτοθήκη
Υπεύθυνη: κ. Καρκάση

10:55 – 11:35

  • Παρουσίαση εκπαιδευτικού προγράμματος στο 1α. Η εκδότρια Άννα-Μαρία Βλάσση θα παρουσιάσει εκπαιδευτικό πρόγραμμα βασισμένο στο βιβλίο, «Το μήλο του Μαγκρίτ» από το πρόγραμμα φιλαναγνωσίας της βιβλιοθήκης. Θέμα: Τέχνη, ΚαλλιτέχνεςΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

12:35 – 13:15

  • Εκδηλώσεις 1ης τάξης για την Επέτειο του Πολυτεχνείου» (θέατρο)

13:20 – 14:00

  • Εκδηλώσεις 2ας τάξης για την Επέτειο του Πολυτεχνείου» (θέατρο)

14:00 – 16:00

  • Συνεδρίαση Ομάδας P.Y.P(ανάλογα με τον προγραμματισμό των τάξεων)

16:30 – 18:00

· Ημέρα γνωριμίας με τα Δημοτικά Κ.Ψ.- Κ.Α. (Μποδοσάκειο)

Πέμπτη

15-11-18

08:40 – 10:00

  • Επίσκεψη 5ης τάξης (5ζ) στο Σπήλαιο Κουτούκι Υπεύθυνη: κ. Παναγούλη

10:15 – 11:40

  • Επίδειξη κολυμβητικών δεξιοτήτων 1ης τάξης (α΄ περίοδος) Υπεύθυνος: κ. Τζουβίστας

10:15 – 10:55

  • Εκδηλώσεις 5ης τάξης για την Επέτειο του Πολυτεχνείου» (θέατρο)

11:00 – 11:40

  • Εκδηλώσεις 6ης τάξης για την Επέτειο του Πολυτεχνείου» (θέατρο)

14:30 – 15:10

  • Κατασκευές 5ης τάξης για το χριστουγεννιάτικο Bazaar (στις τάξεις)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γερμανικών 6ης τάξης στην τραπεζαρία Παιχνίδι αναγνώρισης τροφίμων

Παρασκευή

16-11-18

08:30 – 09:15

  • Εορτασμός για την επέτειο της 17ης Νοεμβρίου

Σάββατο

17-11-18

 

  • Επέτειος Πολυτεχνείου

Δευτέρα

19-11-18

10:15 – 11:40

  • Θεατρική παράσταση: «Ο Καραγκιόζης τραγουδιστής» Παρουσίαση στην 1η τάξη

12:40 – 13:20

  • Πρόβα Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των Ευχαριστιών (6th Grade – κ. Παπαμιχαλοπούλου)

14:30 – 15:10

· Κατασκευές 4ης τάξης για το χριστουγεννιάτικο Bazaar (στις τάξεις)

Τρίτη

20-11-18

08:30 – 10:00

  • Πρόβα Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των Ευχαριστιών (6th Grade – κ. Παπαμιχαλοπούλου)

09:00 – 11:30

  • Επίσκεψη 2ας τάξης (2δ, 2ε) στο Μουσείο Γ. Δροσίνη Υπεύθυνη: κ. Ρεκαΐτη

14:30 – 15:10

· Συγκέντρωση 3ης τάξης: «Προϊστορία», ταινία β΄ μέρος

Τετάρτη

21-11-18

08:30 – 09:55

  • Πρόβα Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των Ευχαριστιών (6th Grade – κ. Παπαμιχαλοπούλου)

08:35 – 11:10

· Επίσκεψη 6ης τάξης (6γ) στην Εθνική Γλυπτοθήκη
Υπεύθυνος: κ. Α. Βλάχος

10:10 – 10:50

· Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6στ) στην τάξη - κ. Χ. Γαλίτης

10:10 – 11:30

· Παράσταση Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των 
Ευχαριστιών (1st - 2nd Grade). Παρουσίαση στην 1η και 2α τάξη.

10:55 – 11:35

· Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6ε) στην τάξη - κ. Χ. Γαλίτης

10:20 – 13:10

· Επίσκεψη 6ης τάξης (6δ) στην Εθνική Γλυπτοθήκη
Υπεύθυνος: κ. Γλυμιδάκης

13:20 – 14:00

  • Συγκέντρωση 2ας τάξης: «Το νερό», ταινία

14:00 – 14:15

  • Ενημέρωση από το Τμήμα Επικοινωνίας (κ. Αϊβαλιώτη)

14:15 – 16:00

  • Γενική Συνεδρίαση Συλλόγου

Πέμπτη

22-11-18

 

· Έναρξη κολυμβητικού προγράμματος 1ης, 2ας τάξης (β΄ περίοδος)

09:00 – 10:00

· Παράσταση Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των 
Ευχαριστιών (6ENL Grade). Παρουσίαση στην 5η και 6η τάξη.

13:35 – 14:15

· Συγκέντρωση 4ης τάξης: Εκδήλωση Αγγλικού Τμήματος για την γιορτή των Ευχαριστιών από τα Fulbright Fellows

Παρασκευή

23-11-18

 

· Εορτή των Ευχαριστιών - Αργία

Δευτέρα

26-11-18

14:30 – 15:10

· Κατασκευές 4ης τάξης για το χριστουγεννιάτικο Bazaar (στις τάξεις)

Τρίτη

27-11-18

14:30 – 15:10

· Συγκέντρωση 3ης τάξης: «Προϊστορία», ταινία γ΄ μέρος

Τετάρτη

28-11-18

08:35 – 11:10

· Επίσκεψη 6ης τάξης (6ε) στην Εθνική Γλυπτοθήκη
Υπεύθυνη: κ. Νικολοπούλου

10:20 – 13:10

· Επίσκεψη 6ης τάξης (6στ) στην Εθνική Γλυπτοθήκη
Υπεύθυνος: κ. Κουτσολιάκος

10:10 – 10:50

· Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6α) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

10:55 – 11:35

· Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6β) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

12:35 – 13:15

  • Συγκέντρωση 1ης τάξης: «Σύννεφο - Βροχή», ταινία

13:20 – 14:00

  • Συγκέντρωση 2ας τάξης: «Ο καραγκιόζης τραγουδιστής», ταινία (α’ μέρος)

14:00 – 16:00

  • Συνεδρίαση Ομάδας Αξιών

14:00 – 16:00

  • Συνεδρίαση Ομάδας P.Y.P. (ανάλογα με τον προγραμματισμό των τάξεων)

Πέμπτη

29-11-18

09:00 – 11:15

  • Επίσκεψη 3ης τάξης στο Βοτανικό Κήπο Διομήδους Υπεύθυνη: κ. Πολυχρονοπούλου

14:30 – 15:10

· Συγκέντρωση 5ης τάξης: «Η ιστορία των μαθηματικών», ταινία (β΄ μέρος)

Παρασκευή

30-11-18

 

  • Έναρξη Ηλεκτρονικής Κατάθεσης Βαθμολογίας Α΄ τριμήνου και Περιγραφικής Αξιολόγησης (So-Simple) έως 10/12/18
  • Συμπλήρωση excel για ακαδημαϊκή συνεδρίαση Α΄ τριμήνου

 

  • Λήξη κολυμβητικού προγράμματος 3ης- 6ης τάξης (α΄ περίοδος)

11:00 – 11:40

  • Παρουσίαση εκπαιδευτικού προγράμματος στο 1ζ. Η εκδότρια Άννα-Μαρία Βλάσση θα παρουσιάσει εκπαιδευτικό πρόγραμμα βασισμένο στο βιβλίο, «Το μήλο του Μαγκρίτ» από το πρόγραμμα φιλαναγνωσίας της βιβλιοθήκης. Θέμα: Τέχνη, ΚαλλιτέχνεςΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

11:45 – 12:25

· Θεατρική Αγωγή (θέατρο)