Μηνιαίο Πρόγραμμα Εργασιών

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΡΓΑΣΙΩΝ

Νοέμβριος 2019

Παρασκευή

1-11-19

 

· Έπαρση σημαίας

11:00 – 11:40

  • Θεατρική Αγωγή 4ης (4ζ) στην τάξη

11:00 – 11:40

  • Συναυλία για Βιολί και Πιάνο (3η, 4η, 5η τάξη) Υπεύθυνοι: κ. Δ. Παπαγιαννάκις, κ. Στ. Τσοκάκης

11:45 – 12:25

  • Εσωτερικοί Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος 5ης τάξης Υπεύθυνη: κ. Τσακοπούλου

11:45 – 12:25

  • Θεατρική Αγωγή 4ης (4β) στην τάξη

12:40 – 13:20

  • Συναυλία για Βιολί και Πιάνο (1η, 2α, 6η τάξη) Υπεύθυνοι: κ. Δ. Παπαγιαννάκις, κ. Στ. Τσοκάκης

13:00 – 14:30

  • Συνεδρίαση Τμήματος Γερμανικών PYP (Γραφείο Γαλλικών/Γερμανικών)

Δευτέρα

4-11-19

 

  • Έναρξη Δρόμου Υγείας

08:30 – 09:15

  • Εσωτερικοί Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος 4ης τάξης Υπεύθυνος: κ. Κακαβογιάννης

09:20 – 10:00

  • Παρουσίαση βιβλίου στο 1δ. Η θεατρολόγος Άννα Παπαφίγκου θα παρουσιάσει με θεατρικό παιχνίδι το βιβλίο, «Ο φίλος μου ο Τζιμ». Θέμα: Φιλία, Βιβλία, ΘάλασσαΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

10:15 – 10:5

  • Παρουσίαση βιβλίου στο 1στ. Η θεατρολόγος Άννα Παπαφίγκου θα παρουσιάσει με θεατρικό παιχνίδι το βιβλίο, «Ο φίλος μου ο Τζιμ». Θέμα: Φιλία, Βιβλία, ΘάλασσαΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

11:00 – 11:40

  • Παρουσίαση βιβλίου στο 1β. Η θεατρολόγος Άννα Παπαφίγκου θα παρουσιάσει με θεατρικό παιχνίδι το βιβλίο, «Ο φίλος μου ο Τζιμ». Θέμα: Φιλία, Βιβλία, ΘάλασσαΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

12:00 – 13:30

Συνεδρίαση Τμήματος Γαλλικών PYP (Γραφείο Συνεδριάσεων Δ/νσης)

13:35 – 14:45

  • Συγκέντρωση 1ης τάξης: «Οι εποχές», ταινία (α΄μέρος)

13:50 – 14:30

  • Συνεδρίαση Τμήματος Γερμανικών (Γραφείο Γαλλικών/Γερμανικών)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση 4ης τάξης: «Ταινίες μικρού μήκους», ταινία

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γερμανικών 6ης στην τραπεζαρία

Τρίτη

5-11-19

15:15 – 15:55

· Συγκέντρωση 3ης τάξης: «Μια φορά κι έναν καιρό ήταν ο άνθρωπος», ταινία

Τετάρτη

6-11-19

10:10 – 10:50

  • Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6δ) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

10:55 – 11:35

  • Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6ε) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

13:20 – 14:00

  • Συγκέντρωση 2ας τάξης: «Ο κύκλος του νερού», ταινία

14:00 – 16:00

· Συνεδρίαση Ομάδας P.Y.P. (ανά τάξη)

16:30 – 18:00

  • Ημέρα γνωριμίας με τα Δημοτικά Κ.Ψ.- Κ.Α. (Μποδοσάκειο)

Πέμπτη

7-11-19

08:45 – 12:30

· Επίσκεψη 3ης τάξης (3α, 3β) στο Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Αμαρουσίου
Υπεύθυνη: κ. Βισβάρδη

09:00 – 12:20

· Επίσκεψη 4ης στον Βοτανικό Κήπο Διομήδους
Υπεύθυνος: κ. Βαλασάκης

14:30 – 15:10

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γαλλικών 6ης στη Βιβλιοθήκη (κ. Λαμπροπούλου)

Παρασκευή

8-11-19

 

  • Λήξη κολυμβητικού προγράμματος 1ης, 2ας τάξης (α΄ περίοδος)

08:30 – 09:15

  • Προκριματικοί αγώνες σε ανώμαλο έδαφος για Α.Σ.Ι.Σ. 3ης τάξης

11:00 – 11:40

  • Θεατρική Αγωγή 4ης (4ζ) στο θέατρο

11:45 – 12:25

  • Θεατρική Αγωγή 4ης (4β) στο θέατρο

12:40 – 13:30

· Συγκέντρωση 6ης τάξης: «Κάπνισμα», παρουσίαση από τον γιατρό και το Ψυχοπαιδαγωγικό Τμήμα του Σχολείου στο θέατρο

13:00 – 14:30

  • Συνεδρίαση Τμήματος Γερμανικών PYP (Γραφείο Γαλλικών/Γερμανικών)

 

 

Σάββατο

9-11-19

09:00 – 12:00

  • Πρόβα ομάδας Μουσικού Θεάτρου - Musical (θέατρο)

09:30 – 17:30

· Σεμινάριο Εκπαιδευτικών Πρωτ/θμιας Εκπαίδευσης:
«Πώς να καλλιεργήσουμε την ψυχική μας ανθεκτικότητα στο σχολείο»
(
IC Hall – κτίριο Αλεξάνδρα Μαρτίνου)

Κυριακή

10-11-19

 

· 37ος Μαραθώνιος Αθήνας, ο Αυθεντικός

Δευτέρα

11-11-19

08:30 – 09:15

  • Προκριματικοί αγώνες σε ανώμαλο έδαφος για Α.Σ.Ι.Σ. 4ης τάξης

09:20 – 10:00

· Παρουσίαση βιβλίου στο 1δ. Η εκδότρια Μαριάννα Ψύχαλου θα παρουσιάσει το βιβλίο, «Λίλυ & Λούση».
Θέμα: Φύση, Εποχές, Ζωοφιλία, Αλληλεγγύη Οργάνωση: Βιβλιοθήκη

10:15 – 10:55

· Παρουσίαση βιβλίου στο 1στ. Η εκδότρια Μαριάννα Ψύχαλου θα παρουσιάσει το βιβλίο, «Λίλυ & Λούση».
Θέμα: Φύση, Εποχές, Ζωοφιλία, Αλληλεγγύη Οργάνωση: Βιβλιοθήκη

11:00 – 11:40

· Παρουσίαση βιβλίου στο 1β. Η εκδότρια Μαριάννα Ψύχαλου θα παρουσιάσει το βιβλίο, «Λίλυ & Λούση».
Θέμα: Φύση, Εποχές, Ζωοφιλία, Αλληλεγγύη Οργάνωση: Βιβλιοθήκη

11:45 – 12:25

  • Προκριματικοί αγώνες σε ανώμαλο έδαφος για Α.Σ.Ι.Σ. 5ης τάξης

12:00 – 13:30

Συνεδρίαση Τμήματος Γαλλικών PYP (Γραφείο Συνεδριάσεων Δ/νσης)

13:20 – 14:00

· Εκδηλώσεις 2ας τάξης για την Επέτειο του Πολυτεχνείου» (θέατρο)

13:35 – 14:15

· Εκδηλώσεις 1ης τάξης για την Επέτειο του Πολυτεχνείου» (στις τάξεις)

13:50 – 14:30

  • Συνεδρίαση Τμήματος Γερμανικών (Γραφείο Γαλλικών/Γερμανικών)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γαλλικών 6ης στη Βιβλιοθήκη (κ. Καραγιανοπούλου)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση 4ης τάξης: «Επέτειος Πολυτεχνείου», παρουσίαση από το 4β

18:30 – 20:00

  • Ενημερωτική συνάντηση – ομιλία προς τους γονείς του Δ.Κ.Ψ. (θέατρο) Θέμα: «Υγιεινή Διατροφή», Οργάνωση: Διεύθυνση & Σύλλογος Γονέων Δ.Κ.Ψ.

Τρίτη

12-11-19

08:30 – 10:00

· Πρόβα Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των Ευχαριστιών
(6
th Grade – κ. Ιωάννου)

08:45 – 11:30

  • Επίσκεψη 2ας τάξης (2β, 2στ) στο Πυροσβεστικό Μουσείο Υπεύθυνος: κ. Μπιλιανός

11:45 – 12:25

  • Προκριματικοί αγώνες σε ανώμαλο έδαφος για Α.Σ.Ι.Σ. 6ης τάξης

15:15 – 15:55

  • Κοινό πολιτιστικό πρόγραμμα Τμήμα Γερμανικών 5ης τάξης Κ.Ψ. – Κ.Α. Συγκέντρωση στο σκάκι (Εορτασμός Άγιου Μαρτίνου)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γαλλικών 5ης στη Βιβλιοθήκη (κ. Μαλαματίνα)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση 3ης τάξης: «17 Νοέμβρη», παρουσίαση από το 3β

Τετάρτη

13-11-19

08:30 – 09:10

· Πρόβα Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των Ευχαριστιών
(6
th Grade – κ. Ιωάννου)

09:15 – 09:55

  • Παρουσίαση βιβλίου στο 1ε. Η θεατρολόγος Άννα Παπαφίγκου θα παρουσιάσει με θεατρικό παιχνίδι το βιβλίο, «Ο φίλος μου ο Τζιμ». Θέμα: Φιλία, Βιβλία, ΘάλασσαΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

10:10 – 10:50

  • Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6στ) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

10:55 – 11:35

  • Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6ζ) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

10:55 – 11:35

  • Παρουσίαση βιβλίου στο 1α. Η θεατρολόγος Άννα Παπαφίγκου θα παρουσιάσει με θεατρικό παιχνίδι το βιβλίο, «Ο φίλος μου ο Τζιμ». Θέμα: Φιλία, Βιβλία, ΘάλασσαΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

13:20 – 14:00

  • Συγκέντρωση 2ας τάξης: «17η Νοεμβρίου 1973», παρουσίαση Υπεύθυνος: κ. Μπιλιανός

14:00 – 16:00

  • Ενημερωτική συνάντηση – ομιλία προς τους εκπαιδευτικούς του Δ.Κ.Ψ. (θέατρο) Θέμα: «Υγιεινή Διατροφή», Οργάνωση: Διεύθυνση & Σύλλογος Γονέων Δ.Κ.Ψ.

Πέμπτη

14-11-19

08:30 – 09:15

  • Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα: «Μαθαίνω Διατροφή» στο τμήμα 6α

08:45 – 12:30

· Επίσκεψη 3ης τάξης (3γ, 3ε) στο Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Αμαρουσίου
Υπεύθυνη: κ. Πάλλα

09:20 – 10:00

  • Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα: «Μαθαίνω Διατροφή» στο τμήμα 6ε

10:15 – 10:55

  • Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα: «Μαθαίνω Διατροφή» στο τμήμα 6στ

11:00 – 11:40

  • Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα: «Μαθαίνω Διατροφή» στο τμήμα 6ζ

10:15 – 11:40

  • Επίδειξη κολυμβητικών δεξιοτήτων 1ης τάξης (α΄ περίοδος) Υπεύθυνος: κ. Τζουβίστας (τμήματα 1β,1ζ)

12:00 – 13:30

· Συνεδρίαση Τμήματος Γαλλικών PYP (Γραφείο Συνεδριάσεων Δ/νσης)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γαλλικών 6ης στη Βιβλιοθήκη (κ. Παναγιωτοπούλου)

Παρασκευή

15-11-19

08:30 – 09:15

  • Εορτασμός για την επέτειο της 17ης Νοεμβρίου

Κυριακή

17-11-19

 

· Επέτειος Πολυτεχνείου

Δευτέρα

18-11-19

08:45 – 11:30

  • Επίσκεψη 2ας τάξης (2γ) στο Πυροσβεστικό Μουσείο Υπεύθυνη: κ. Μανιώτη

13:35 – 14:45

  • Συγκέντρωση 1ης τάξης: «Οι εποχές», ταινία (β΄ μέρος)

13:50 – 14:30

  • Συνεδρίαση Τμήματος Γερμανικών (Γραφείο Γαλλικών/Γερμανικών)

14:30 – 15:10

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γερμανικών 6ης στη Βιβλιοθήκη (κ. Χαντζή)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γερμανικών 6ης στη Βιβλιοθήκη (κ. Ντούλια)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση 4ης τάξης: «Ο μικρός πρίγκηπας», ταινία (α΄ μέρος)

Τρίτη

19-11-19

08:30 – 09:15

· Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα: «Μαθαίνω Διατροφή» στο τμήμα 4α

08:30 – 10:00

· Πρόβα Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των Ευχαριστιών
(6
th Grade – κ. Ιωάννου)

08:35 – 12:00

  • Επίσκεψη 5ης τάξης (5α, 5β, 5γ) στο Καλλιμάρμαρο – Kids' Athletics Υπεύθυνος: κ. Βλάχος Θ.

08:45 – 11:30

  • Επίσκεψη 2ας τάξης (2δ) στο Πυροσβεστικό Μουσείο Υπεύθυνη: κ. Ρεκαΐτη

09:20 – 10:00

· Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα: «Μαθαίνω Διατροφή» στο τμήμα 4β

10:15 – 10:55

· Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα: «Μαθαίνω Διατροφή» στο τμήμα 4γ

10:15 – 12:45

· Επίσκεψη 6ης τάξης στην Εθνική Λυρική Σκηνή (Ίδρυμα Στ. Νιάρχος)
Υπεύθυνος: κ. Παπαδημητρίου

11:00 – 11:40

  • Παρουσίαση βιβλίου στο 1γ,1ζ. Η θεατρολόγος Άννα Παπαφίγκου θα παρουσιάσει με θεατρικό παιχνίδι το βιβλίο «Ο φίλος μου ο Τζιμ». Θέμα: Φιλία, βιβλία, θάλασσαΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

11:00 – 11:40

  • Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα: «Μαθαίνω Διατροφή» στο τμήμα 5ζ

11:45 – 12:25

· Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα: «Μαθαίνω Διατροφή» στο τμήμα 4δ

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση 3ης τάξης: «Μια φορά κι έναν καιρό ήταν ο άνθρωπος», ταινία

Τετάρτη

20-11-19

08:30 – 09:10

· Πρόβα Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των Ευχαριστιών
(6
th Grade – κ. Ιωάννου)

08:30 – 09:10

· Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα: «Μαθαίνω Διατροφή» στο τμήμα 3στ

09:15 – 09:55

· Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα: «Μαθαίνω Διατροφή» στο τμήμα 3ζ

10:10 – 10:50

· Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα: «Μαθαίνω Διατροφή» στο τμήμα 3δ

10:10 – 10:50

  • Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6α) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

10:55 – 11:35

  • Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6β) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

11:00 – 11:40

  • Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα: «Μαθαίνω Διατροφή» στο τμήμα 5α

11:45 – 12:25

  • Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα: «Μαθαίνω Διατροφή» στο τμήμα 5β

13:20 – 14:00

  • Συγκέντρωση 2ας τάξης: «Το νερό», ταινία

14:00 – 16:00

· Συνεδρίαση Ομάδας P.Y.P. (ανά τάξη)

 

 

 

 

 

 

 

 

Πέμπτη

21-11-19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Πέμπτη

21-11-19

 

 

 

  • Έναρξη κολυμβητικού προγράμματος 1ης τάξης (β΄ περίοδος)

08:30 – 09:15

  • Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα: «Μαθαίνω Διατροφή» στο τμήμα 5γ

 

08:45 – 11:30

  • Επίσκεψη 2ας τάξης (2ε) στο Πυροσβεστικό Μουσείο Υπεύθυνη: κ. Θεολογίτου

08:45 – 12:30

· Επίσκεψη 3ης τάξης (3δ, 3στ) στο Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Αμαρουσίου
Υπεύθυνη: κ. Γεωργοπούλου

09:20 – 10:00

  • Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα: «Μαθαίνω Διατροφή» στο τμήμα 5δ

09:20 – 10:00

  • Παρουσίαση βιβλίου στο 4ε, 4στ. Η συγγραφέας Τζένη Κουτσοδημητροπούλου θα παρουσιάσει το βιβλίο, «Το ημερολόγιο ενός εξερευνητή». Θέμα: Αβορίγινες, Αυστραλία, τέχνηΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

09:00 – 13:00

  • Πρόβα ομάδας Μουσικού Θεάτρου - Musical (θέατρο)

10:15 – 11:40

  • Επίδειξη κολυμβητικών δεξιοτήτων 1ης τάξης (α΄ περίοδος) Υπεύθυνος: κ. Τζουβίστας (τμήματα 1β,1ζ)

10:15 – 10:55

  • Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα: «Μαθαίνω Διατροφή» στο τμήμα 5ε

11:00 – 11:40

  • Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα: «Μαθαίνω Διατροφή» στο τμήμα 5στ

11:00 – 11:40

  • Παρουσίαση βιβλίου στο 4β. Η συγγραφέας Τζένη Κουτσοδημητροπούλου θα παρουσιάσει το βιβλίο, «Το ημερολόγιο ενός εξερευνητή». Θέμα: Αβορίγινες, Αυστραλία, τέχνηΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

11:45 – 12:25

  • Παρουσίαση βιβλίου στο 4γ. Η συγγραφέας Τζένη Κουτσοδημητροπούλου θα παρουσιάσει το βιβλίο, «Το ημερολόγιο ενός εξερευνητή». Θέμα: Αβορίγινες, Αυστραλία, τέχνηΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

14:30 – 15:10

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γερμανικών 6ης στη Βιβλιοθήκη (κ. Μπορέτου)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γερμανικών 6ης στη Βιβλιοθήκη (κ. Παπανικολάου)

Παρασκευή

22-11-19

 

  • Λήξη κολυμβητικού προγράμματος 3ης- 6ης τάξης (α΄ περίοδος)

08:30 – 09:15

  • Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα: «Μαθαίνω Διατροφή» στο τμήμα 4ε

08:45 – 11:30

  • Επίσκεψη 2ας τάξης (2α) στο Πυροσβεστικό Μουσείο Υπεύθυνη: κ. Μπούσιου

09:20 – 10:00

  • Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα: «Μαθαίνω Διατροφή» στο τμήμα 4στ

10:15 – 10:55

  • Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα: «Μαθαίνω Διατροφή» στο τμήμα 4ζ

10:15 – 11:40

  • Επίδειξη κολυμβητικών δεξιοτήτων 2ας τάξης (α΄ περίοδος) Υπεύθυνος: κ. Τζουβίστας (τμήματα 2ε, 2στ, 2ζ)

10:15 – 11:40

· Πρόβα Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των Ευχαριστιών
(6
th Grade – κ. Ιωάννου)

11:00 – 11:40

  • Θεατρική Αγωγή 4ης (4ζ) στην τάξη

11:45 – 12:25

  • Θεατρική Αγωγή 4ης (4β) στην θέατρο

13:35 – 14:15

  • Παρουσίαση βιβλίου στο 4δ. Η συγγραφέας Τζένη Κουτσοδημητροπούλου θα παρουσιάσει το βιβλίο, «Το ημερολόγιο ενός εξερευνητή». Θέμα: Αβορίγινες, Αυστραλία, τέχνηΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

14:30 – 15:10

  • Παρουσίαση βιβλίου στο 4ζ. Η συγγραφέας Τζένη Κουτσοδημητροπούλου θα παρουσιάσει το βιβλίο, «Το ημερολόγιο ενός εξερευνητή». Θέμα: Αβορίγινες, Αυστραλία, τέχνηΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

15:15 – 15:55

  • Παρουσίαση βιβλίου στο 4α. Η συγγραφέας Τζένη Κουτσοδημητροπούλου θα παρουσιάσει το βιβλίο, «Το ημερολόγιο ενός εξερευνητή». Θέμα: Αβορίγινες, Αυστραλία, τέχνηΟργάνωση: Βιβλιοθήκη

Σάββατο

23-11-19

09:30 – 17:30

· Σεμινάριο Εκπαιδευτικών Πρωτ/θμιας Εκπαίδευσης:
«Πώς να καλλιεργήσουμε την ψυχική μας ανθεκτικότητα στο σχολείο»
(
IC Hall – κτίριο Αλεξάνδρα Μαρτίνου)

Κυριακή

24-11-19

10:45 – 13:00

  • Μουσικές Επισκέψεις 3ης – 4ης τάξης στο Μέγαρο Μουσικής Μουσική παράσταση: «Μουσική για τα μάτια μας» Υπεύθυνος: κ. Ν. Μανωλικάκης.

Δευτέρα

25-11-19

 

· Έναρξη κολυμβητικού προγράμματος 3ης- 6ης τάξης (β΄ περίοδος)

08:30 – 11:40

· Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα 1ης τάξης: «Ελιά», (1α,1β, 1γ)

11:40 – 13:35

· Πρόβα Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των Ευχαριστιών
(6
th Grade – κ. Ιωάννου)

12:00 – 13:30

· Συνεδρίαση Τμήματος Γαλλικών PYP (Γραφείο Συνεδριάσεων Δ/νσης)

14:30 – 15:10

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γερμανικών 6ης στη Βιβλιοθήκη (κ. Χαντζή)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γερμανικών 6ης στη Βιβλιοθήκη (κ. Ντούλια)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση 4ης τάξης: «Ο μικρός πρίγκηπας», ταινία (β΄ μέρος)

Τρίτη

26-11-19

08:30 – 10:55

· Πρόβα Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των Ευχαριστιών
(6
th Grade – κ. Ιωάννου)

08:30 – 11:40

· Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα 1ης τάξης: «Ελιά», (1δ,1ε, 1στ, 1ζ)

08:35 – 12:00

  • Επίσκεψη 5ης τάξης (5δ, 5ε) στο Καλλιμάρμαρο – Kids' Athletics Υπεύθυνος: κ. Νάκος

14:30 – 15:55

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γερμανικών 5ης στον κήπο του Σχολείου

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση 3ης τάξης: «Μια φορά κι έναν καιρό ήταν ο άνθρωπος», ταινία

Τετάρτη

27-11-19

08:30 – 09:55

· Πρόβα Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των Ευχαριστιών
(6
th Grade – κ. Ιωάννου)

08:45 – 11:30

  • Επίσκεψη 2ας τάξης (2ζ) στο Πυροσβεστικό Μουσείο Υπεύθυνη: κ. Πολυχρονοπούλου

10:10 – 10:50

· Παράσταση Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των
Ευχαριστιών (1
st - 2nd Grade). Παρουσίαση στην 1η και 2α τάξη.

10:10 – 10:50

  • Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6γ) στην τάξη - κ. Χ. Γαλίτης

10:55 – 11:35

  • Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης(6δ) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

13:20 – 14:00

  • Συγκέντρωση 2ας τάξης: «Παραμύθια του κόσμου», ταινία

14:00 – 16:00

· Ομιλία στους εκπαιδευτικούς του Ε.Ε.Ι. (Μποδοσάκειο)
Θέμα: «Ναι, μπορώ», ομιλία από τον συγγραφέα κ. Στέφανο Ξενάκη

Πέμπτη

28-11-19

 

  • Έναρξη Ηλεκτρονικής Κατάθεσης Βαθμολογίας Α΄ τριμήνου και Περιγραφικής Αξιολόγησης (So-Simple) έως 9/12/19

· Συμπλήρωση excel για ακαδημαϊκή συνεδρίαση Α΄ τριμήνου

08:30 – 09:15

  • Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα: «Μαθαίνω Διατροφή» στο τμήμα 6β

09:00 – 10:00

· Παράσταση Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των
Ευχαριστιών (6
ENL Grade). Παρουσίαση στην 5η και 6η τάξη.

10:15 – 10:55

  • Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα: «Μαθαίνω Διατροφή» στο τμήμα 6γ

10:15 – 10:55

· Παράσταση Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των
Ευχαριστιών (3
nd Grade). Παρουσίαση στην 3η τάξη.

11:00 – 11:40

  • Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα: «Μαθαίνω Διατροφή» στο τμήμα 6δ

13:35 – 14:15

· Παράσταση Αγγλικού τμήματος στο θέατρο για τη γιορτή των
Ευχαριστιών (4
th Grade). Παρουσίαση στην 4η τάξη.

Παρασκευή

29-11-19

 

· Εορτή των Ευχαριστιών - Αργία