Ανακοίνωση για τις Αντιπροσωπευτικές Ομάδες Γυμνασίου-Λυκείου

Σας ενημερώνουμε ότι από 23/9 έως 30/9, θα πραγματοποιηθούν οι επιλογές των μαθητών και μαθητριών για τις Αντιπροσωπευτικές Ομάδες για το σχολικό έτος 2019-2020, σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα :

Άθλημα Καθηγητής Φύλο Λύκειο Γυμνάσιο Α' Γυμνασίου
Basket Λημναίος Κώστας
Αγόρια

26/9

15:30-17:00

25/9

15:15-16:45

24/9

15:30-17:00


Κορίτσια

26/9

15:30-17:00

 

24/9

15:15-16:45

25/9

15:30-17:00

Volley Τζήμας Παύλος Κορίτσια

28/9

11:30-13:30



Σανιώτης Σόλων Αγόρια

26/9

15:30-17:00

30/9

16:05-17:25

Μαργαρίτης Μάκης Αγόρια

24/9

15:15-16:45



Ρούμελης Στέφανος Κορίτσια

28/9

11:30-13:30

28/9

11:30-13:30

Football
Αγόρια

25/9

15:30-17:00

ή 27/9

15:15-16:45

26/9

15:30-17:00

24/9

15:15-16:45

Swimming

Ατζεμιάν Δημήτρης

Μόσχος Βασίλης

Αγόρια

Κορίτσια

24/9

15:15-16:45

ή 25/9 ή 27/9

15:30-17:00

24/9

15:15-16:45

ή 25/9 ή 27/9

15:30-17:00

 

24/9

15:15-16:45

ή 25/9 ή 27/9

15:30-17:00

Στίβος Γκαβέρας Βασίλης (Ρίψεις)

Αγόρια

Κορίτσια

23/9

Μεγ. Διάλειμμα

23/9

Μεγ. Διάλειμμα

23/9

Μεγ. Διάλειμμα

Τομαράς Μιχάλης (Ύψος)

Αγόρια

Κορίτσια

24/9

15:15-16:45

24/9

15:15-16:45

24/9

15:15-16:45

Κατσινέλη Φωτεινή

Οικονόμου Γιάννης

Αγόρια

Κορίτσια

23/9 έως 27/9

Λήξη μαθημάτων

έως 16:45

23/9 έως 27/9

Λήξη μαθημάτων

έως 16:45

23/9 έως 27/9

Λήξη μαθημάτων

έως 16:45

Τένις

Χιριστανίδης Λευτέρης

Τσικαλάκη Χριστίνα

Αγόρια

Κορίτσια

24/9

15:15-16:45

24/9

15:15-16:45

24/9

15:15-16:45

Παρ. Χοροί Φώτη Κική

Αγόρια

Κορίτσια

24/9 ή 26/9

Μεγ. Διάλειμμα

24/9 ή 26/9

Μεγ. Διάλειμμα

24/9 ή 26/9

Μεγ. Διάλειμμα

Γενική Γυμναστική Τσακίρη Ελένη Κορίτσια

26/9

15:30-17:00

26/9

15:30-17:00

26/9

15:30-17:00

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 
  • Το παραπάνω πρόγραμμα θα πραγματοποιηθεί τις αντίστοιχες ημέρες και ώρες, αμέσως μετά τη λήξη των μαθημάτων. Η αποχώρηση των μαθητών-μαθητριών, μετά το πέρας της διαδικασίας επιλογής, θα γίνει με ευθύνη των Γονέων/Κηδεμόνων.
  • Οι μαθητές και μαθήτριες όλων των τάξεων Γυμνασίου και Λυκείου μπορούν να επιλέξουν 2 ατομικά και 1 ομαδικό αγώνισμα, για να συμμετέχουν στις προπονήσεις.
  • Σας διευκρινίζουμε ότι οι μαθητές και οι μαθήτριες μπορούν να συμμετέχουν σε αγωνιστικό επίπεδο ως εξής:Στο Α.Σ.Ι.Σ. (Αθλητικές Συναντήσεις Ιδιωτικών Σχολείων) σε 1 ομαδικό αγώνισμα (εκτός χειροσφαίρισης) και σε όλα τα ατομικά της βαθμίδας τους και όσον αφοράτους αγώνες του ΥπουργείουΠαιδείας μπορούν να αγωνιστούν σε1 ομαδικό και 1 ατομικό και στο Δρόμο σε Ανώμαλο Έδαφος.

    Μετά την παραπάνω διαδικασία επιλογής  και εφόσον ο μαθητής -μαθήτρια έχει επιλεγεί, ο προπονητής  παραδίδει αίτηση των αντιπροσωπευτικών ομάδων και ο μαθητής-τρια καλείται να την επιστρέψει, ως απαραίτητη προϋπόθεση για την εγγραφή του στην ομάδα. Η προσκόμιση της αίτησης, συνοδευόμενη από  Ιατρική βεβαίωση (ισχύει για ένα έτος) και δύο (2) φωτογραφίες, πρέπει να ολοκληρωθεί το αργότερο μέχρι τις 11  Οκτωβρίου, στο Γραφείο Φυσικής Αγωγής. (Οι ειδικότητες των ιατρών που έχουν τη δυνατότητα συμπλήρωσης και υπογραφής του ΑΔΥΜ και της Ιατρικής Βεβαίωσης έως και την Α΄ Λυκείου είναι παιδίατροι ή γενικοί ιατροί ή, σε ειδικές περιπτώσεις, παθολόγοι ή καρδιολόγοι.  Για τις Β΄ και Γ΄ Γενικού Λυκείου καθώς και για τα δύο έτη του IBDP, οι ειδικότητες των ιατρών που έχουν τη δυνατότητα συμπλήρωσης και υπογραφής της Ιατρικής Βεβαίωσης είναι παθολόγοι ή καρδιολόγοι).

  • Οι μαθητές και μαθήτριες των Αντιπροσωπευτικών Ομάδων, που θα χρησιμοποιούν λεωφορεία (Τρίτη, Πέμπτη, Παρασκευή), θα πρέπει να συμπληρώσουν την αντίστοιχη αίτηση και να την παραδώσουν στο Γραφείο Κίνησης. Δε θα επιτραπεί η χρήσητων λεωφορείων, χωρίς την προσκόμιση της αντίστοιχης αίτησης. Το Σάββατο η μετακίνηση προς και από το Σχολείο (Campus Ψυχικού) θα γίνεται με ευθύνη των Γονέων.

         Για περαιτέρω διευκρινίσεις και πληροφορίες μπορείτε να ενημερώνεστε από τη Γραμματεία Φυσικής Αγωγής (210-6743880) και από το Διασχολικό Συντονιστή Εξωσχολικού Αγωνιστικού Προγράμματος  κ. Θοδωρή Γραμματικόπουλο (210-6798333).

Οι Αντιπροσωπευτικές Ομάδες για το Σχολικό Έτος 2019-2020 θα λειτουργήσουν σύμφωνα με το παρακάτω εβδομαδιαίο πρόγραμμα:

 ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΩΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΤΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2019 - 2020

ΛΥΚΕΙΟ

ΑΘΛΗΜΑ
ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΡΙΤΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΑΒΒΑΤΟ
BASKETBALL Μαθητές


15:30-17:00 15:15-16:45
Μαθήτριες


15:30-17:00
15:15-16:45
VOLLEYBALL Μαθητές
15:15-16:45



12:00-13:30
Μαθήτριες
15:15-16:45

15:15-16:45
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Μαθητές

15:30-17:00

15:15-16:45
Μαθήτριες

15:30-17:00

12:00-13:30
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ Μαθητές - Μαθήτριες

15:30-17:00
15:30-17:00
12:00-13:30
ΣΤΙΒΟΣ Μαθητές - Μαθήτριες 16:05-17:25 15:15-16:45
15:30-17:00 15:15-16:45 10:30-13:30
ΓΕΝΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ Μαθήτριες


15:30-17:00

ΤΕΝΙΣ Μαθητές - Μαθήτριες
15:15-16:45

15:15-16:45 12:00-13:30
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ Μαθητές - Μαθήτριες
15:15-16:45


15:15-16:45

 ΓΥΜΝΑΣΙΟ

ΑΘΛΗΜΑ
ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΡΙΤΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΑΒΒΑΤΟ
BASKETBALL Μαθητές 16:05-17:25
15:30-17:00
 

Μαθητές

(Α' Γυμνασίου)


15:15-16:45



Μαθήτριες 16:05-17:25

15:30-17:00



Μαθήτριες (Α' Γυμνασίου)
15:15-16:45




VOLLEYBALL Μαθητές 16:05-17:25

15:30-17:00

Μαθήτριες

15:30-17:00

12:00-13:30

Μαθητές/Μαθήτριες

(Α' Γυμνασίου)

16:05-17:25




ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Μαθητές


15:30-17:00
10:30-12:00
Μαθήτριες

15:30-17:00

12:00-13:30
Μαθητές (Α' Γυμνασίου)
15:15-16:45



ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ Μαθητές - Μαθήτριες

15:30-17:00
15:30-17:00
12:00-13:30
ΣΤΙΒΟΣ Μαθητές - Μαθήτριες 16:05-17:25 15:15-16:45
15:30-17:00 15:15-16:45 10:30-13:30
ΓΕΝΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ Μαθήτριες


15:30-17:00

ΤΕΝΙΣ Μαθητές - Μαθήτριες
15:15-16:45

15:15-16:45 12:00-13:30
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ Μαθητές - Μαθήτριες
15:15-16:45


15:15-16:45