Monthly Schedule of Events (in Greek only)

SCHEDULE OF EVENTS

M a r c h   2020 

Δευτέρα

2-3-20

 

  • Καθαρά Δευτέρα – Αργία

Τρίτη

3-3-20

 

  • Έπαρση σημαίας (η 3η τάξη στους αγώνες κολύμβησης)

08:30 – 10:00

  • Εσωτερικοί Αγώνες Κολύμβησης 3ης τάξης Υπεύθυνος: κ. Μπούνας

08:40 – 11:50

  • Επίσκεψη 4ης τάξης (4α, 4β) στο Μουσείο Ακρόπολης Υπεύθυνη: κ. Ρηγοπούλου

10:15 – 12:10

  • Επίσκεψη 4ης τάξης (4ε) στην Ε.Ρ.Τ. Υπεύθυνη: κ. Δούρου

11:00 – 11:40

  • Πρόβα Θεατρικής Ομάδας για τη γιορτή της 25ης Μαρτίου (θέατρο) Υπεύθυνος: κ. Βαλασάκης

14:30 – 15:55

  • Πρόβα Χορωδίας 1ης, 2ας τάξης & Music Band (αίθ. Μουσικής)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση 3ης τάξης: «Κλιματική αλλαγή», παρουσίαση από τον όμιλο Unesco. Υπεύθυνη: κ. Καρκάση

Τετάρτη

4-3-20

09:15 – 09:55

  • Παρουσίαση βιβλίου στο 1ε. Η θεατρολόγος Άννα-Παπαφίγκου θα παρουσιάσει το βιβλίο «Αλφαβητάρι στο χέρι», Θέμα: PYP Εποχές

09:15 – 09:55

  • Πρόβα Θεατρικής Ομάδας για τη γιορτή της 25ης Μαρτίου (θέατρο) Υπεύθυνος: κ. Βαλασάκης

10:10 – 10:50

  • Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης (6στ) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

10:55 – 11:35

  • Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης (6ζ) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

10:55 – 11:35

  • Παρουσίαση βιβλίου στο 1α. Η θεατρολόγος Άννα-Παπαφίγκου θα παρουσιάσει το βιβλίο «Αλφαβητάρι στο χέρι», Θέμα: PYP Εποχές

13:20 – 15:30

  • Κοινή πρόβα θεατρικών ομίλων Κ.Ψ. - Κ.Α. για την ημέρα Περιβάλλοντος

14:00 – 15:00

  • Συνάντηση Ομάδας Περιβάλλοντος (Γραφείο Συνεδριάσεων Δ/νσης)

14:30 – 16:00

  • Συνεδρίαση P.Y.P. (ανάλογα με τις ανάγκες)

16:30 – 18:00

  • Ημέρα γνωριμίας με τα Δημοτικά Κ.Ψ.- Κ.Α. (Λάτσειο)

Πέμπτη

5-3-20

08:40 – 11:50

  • Επίσκεψη 4ης τάξης (4στ, 4ζ) στο Μουσείο Ακρόπολης Υπεύθυνος: κ. Δουμένης

10:15 – 10:55

  • Παρουσίαση βιβλίου στο 2στ. Η θεατρολόγος Άννα-Παπαφίγκου θα παρουσιάσει το βιβλίο «Αλφαβητάρι στο χέρι», Θέμα: PYP βιβλίο

11:45 – 13:20

  • Εσωτερικοί Αγώνες Κολύμβησης 6ης τάξης Υπεύθυνος: κ. Προδρομίδης

11:45 – 13:20

  • Πρόβα Θεατρικής Ομάδας για τη γιορτή της 25ης Μαρτίου (θέατρο) Υπεύθυνος: κ. Βαλασάκης

12:40 – 13:20

  • Παρουσίαση βιβλίου στο 2β. Η θεατρολόγος Άννα-Παπαφίγκου θα παρουσιάσει το βιβλίο «Αλφαβητάρι στο χέρι», Θέμα: PYP βιβλίο

14:00 – 14:30

  • Πρόβα 6ης για παρέλαση 25ης Μαρτίου (έπαρση σημαίας) Υπεύθυνη: κ. Ταμπάκη

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση 5ης τάξης: «Βυζαντινές Εικόνες», παρουσίαση στο πλαίσιο των μαθημάτων Ιστορίας και Θρησκευτικών. Υπεύθυνος: κ. Κουτσολιάκος

 

 

 

 

 

Παρασκευή

6-3-20

 

 

 

 

 

 

 

 

Παρασκευή

6-3-20

08:45 – 11:15

  • Επίσκεψη 3ης τάξης (3α) στη Φιλοδασική Ένωση Αθηνών Υπεύθυνη: κ. Βισβάρδη

10:15 – 12:35

  • Επίσκεψη 3ης τάξης (3γ) στη Φιλοδασική Ένωση Αθηνών Υπεύθυνη: κ. Πάλλα

11:00 – 11:40

  • Θεατρική Αγωγή 4ης (4ζ) στο θέατρο

11:45 – 12:25

  • Θεατρική Αγωγή 4ης (4β) στην τάξη

11:45 – 12:25

  • Πρόβα 3ης τάξης (3ζ) για την τελική γιορτή

13:00 – 14:30

  • Συνεδρίαση Τμήματος Γερμανικών PYP (Γραφείο Γαλλικών/Γερμανικών)

13:35 – 14:15

  • Θεατρικό παιχνίδι στο 4δ. Οι συγγραφείς-εκπαιδευτικοί Βασίλης Κουτσιαρής και Γιάννης Διακομανώλης θα παρουσιάσουν τα βιβλία, «Λεωνίδας», «Μιλτιάδης» και «Μέγας Αλέξανδρος», Θέμα: Ιστορία

14:00 – 14:30

  • Πρόβα 6ης για παρέλαση 25ης Μαρτίου (έπαρση σημαίας) Υπεύθυνη: κ. Ταμπάκη

14:30 – 14:10

  • Θεατρικό παιχνίδι στο 4ζ. Οι συγγραφείς-εκπαιδευτικοί Βασίλης Κουτσιαρής και Γιάννης Διακομανώλης θα παρουσιάσουν τα βιβλία, «Λεωνίδας», «Μιλτιάδης» και «Μέγας Αλέξανδρος», Θέμα: Ιστορία

14:30 – 15:10

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γαλλικών 5ης στηΒιβλιοθήκη (κ. Ανδρούτσου)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση 6ης τάξης: «Κλιματική αλλαγή», παρουσίαση από τον όμιλο Unesco. Υπεύθυνη: κ. Καρκάση

Δευτέρα

9-3-20

08:30 – 10:00

  • Εσωτερικοί Αγώνες Κολύμβησης 4ης τάξης Υπεύθυνος: κ. Κακαβογιάννης

08:45 – 11:15

  • Επίσκεψη 3ης τάξης (3β) στη Φιλοδασική Ένωση Αθηνών Υπεύθυνη: κ. Θερμογιάννη

09:20 – 10:00

  • Εκπαιδευτικό πρόγραμμα στο 1δ. Οι ηθοποιοί Δανάη Σκιάδη και Νικόλας Παπαγιάννης θα παρουσιάσουν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Παίζω με παραμύθια», Θέμα: PYP Παραμύθι

10:15 – 10:55

  • Εκπαιδευτικό πρόγραμμα στο 1στ. Οι ηθοποιοί Δανάη Σκιάδη και Νικόλας Παπαγιάννης θα παρουσιάσουν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Παίζω με παραμύθια», Θέμα: PYP Παραμύθι

10:15 – 10:55

  • Πρόβα 2ας τάξης (2ζ) για την τελική γιορτή

10:15 – 12:35

  • Επίσκεψη 3ης τάξης (3ε) στη Φιλοδασική Ένωση Αθηνών Υπεύθυνη: κ. Ρίζου

11:00 – 11:40

  • Εκπαιδευτικό πρόγραμμα στο 1β. Οι ηθοποιοί Δανάη Σκιάδη και Νικόλας Παπαγιάννης θα παρουσιάσουν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Παίζω με παραμύθια», Θέμα: PYP Παραμύθι

11:45 – 12:25

  • Πρόβα 3ης τάξης (3γ) για την τελική γιορτή

12:00 – 13:30

  • Συνεδρίαση Τμήματος Γαλλικών PYP(Γραφείο Δασκάλων 5ης – 6ης)

12:40 – 13:20

  • Εκπαιδευτικό πρόγραμμα στο 2δ. Οι ηθοποιοί Δανάη Σκιάδη και Νικόλας Παπαγιάννης θα παρουσιάσουν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Παίζω με παραμύθια», Θέμα: PYP Βιβλίο

13:45 – 14:30

  • Συνεδρίαση Τμήματος Γερμανικών (Γραφείο Γαλλικών/Γερμανικών)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση 4ης τάξης: «Κλιματική αλλαγή», παρουσίαση από τον όμιλο Unesco. Υπεύθυνη: κ. Καρκάση

Τρίτη

10-3-20

 

  • Λήξη Ηλεκτρονικής Κατάθεσης Βαθμολογίας Β΄ τριμήνου και Περιγραφικής Αξιολόγησης (So-Simple)
  • Λήξη συμπλήρωσης excel ακαδημαϊκής συνεδρίασης Β΄ τριμήνου

08:40 – 11:50

  • Επίσκεψη 4ης τάξης (4γ, 4δ) στο Μουσείο Ακρόπολης Υπεύθυνη: κ. Χατζηδημητρίου

10:15 – 10:55

  • Εκπαιδευτικό πρόγραμμα στο 2γ. Οι ηθοποιοί Δανάη Σκιάδη και Νικόλας Παπαγιάννης θα παρουσιάσουν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Παίζω με παραμύθια», Θέμα: PYP Βιβλίο

10:15 – 10:55

  • Πρόβα 3ης τάξης (3δ) για την τελική γιορτή

11:00 – 11:40

  • Εκπαιδευτικό πρόγραμμα στο 1γ. Οι ηθοποιοί Δανάη Σκιάδη και Νικόλας Παπαγιάννης θα παρουσιάσουν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Παίζω με παραμύθια», Θέμα: PYP Παραμύθι

11:00 – 11:40

  • Πρόβα Θεατρικής Ομάδας για τη γιορτή της 25ης Μαρτίου (θέατρο) Υπεύθυνος: κ. Βαλασάκης

11:45 – 12:25

  • Πρόβα 3ης τάξης (3β) για την τελική γιορτή

12:40 – 13:20

  • Εκπαιδευτικό πρόγραμμα στο 2ζ. Οι ηθοποιοί Δανάη Σκιάδη και Νικόλας Παπαγιάννης θα παρουσιάσουν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Παίζω με παραμύθια», Θέμα: PYP Βιβλίο

12:40 – 13:20

  • Πρόβα 2ας τάξης (2β) για την τελική γιορτή

13:35 – 14:15

  • Πρόβα 3ης τάξης (3γ) για την τελική γιορτή

14:30 – 15:10

  • Πρόβα 3ης τάξης (3α) για την τελική γιορτή

14:30 – 15:10

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γαλλικών 5ης στηΒιβλιοθήκη (κ. Παπαδοπούλου)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση 3ης τάξης: «Οδύσσεια», ταινία στο πλαίσιο του μαθήματος της Ιστορίας

 

 

Τετάρτη

11-3-20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Τετάρτη

11-3-20

09:15 – 09:55

  • Εκπαιδευτικό πρόγραμμα στο 1ε. Οι ηθοποιοί Δανάη Σκιάδη και Νικόλας Παπαγιάννης θα παρουσιάσουν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Παίζω με παραμύθια», Θέμα: PYP Παραμύθι

09:15 – 09:55

  • Πρόβα Θεατρικής Ομάδας για τη γιορτή της 25ης Μαρτίου (θέατρο) Υπεύθυνος: κ. Βαλασάκης

10:10: - 10:50

  • Εκπαιδευτικό πρόγραμμα στο 2α. Οι ηθοποιοί Δανάη Σκιάδη και Νικόλας Παπαγιάννης θα παρουσιάσουν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Παίζω με παραμύθια», Θέμα: PYP Βιβλίο

10:10 – 10:50

  • Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης (6α) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

10:55 – 11:35

  • Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης (6β) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

10:55 – 11:35

  • Εκπαιδευτικό πρόγραμμα στο 1α. Οι ηθοποιοί Δανάη Σκιάδη και Νικόλας Παπαγιάννης θα παρουσιάσουν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Παίζω με παραμύθια», Θέμα: PYP Παραμύθι

11:50 – 13:20

  • Κοινή πρόβα χορωδιών Κ.Ψ.–Κ.Α. για το Κονσέρτο της Άνοιξης (θέατρο)

11:50 – 13:20

  • Εκπαιδευτικό πρόγραμμα στο 2ε. Οι ηθοποιοί Δανάη Σκιάδη και Νικόλας Παπαγιάννης θα παρουσιάσουν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Παίζω με παραμύθια», Θέμα: PYP Βιβλίο

13:20 – 14:00

  • Συγκέντρωση 2ας τάξης: «Η ιστορία της γραφής και το βιβλίο», παρουσίαση που αφορά το μάθημα της Γλώσσας. Υπεύθυνη: κ. Πολυχρονοπούλου

14:00 – 17:30

  • Γενική Συνεδρίαση Συλλόγου Θέμα: «Ακαδημαϊκή συνάντηση Β΄ Τριμήνου (Εκτίμηση διαγωγής και προόδου των μαθητών/μαθητριών)»

16:00 – 18:00

  • 46α Γαβριήλεια 2020

Πέμπτη

12-3-20

08:40 – 11:50

  • Επίσκεψη 4ης τάξης (4ε) στο Μουσείο Ακρόπολης Υπεύθυνη: κ. Δούρου

10:15 – 10:55

  • Εκπαιδευτικό πρόγραμμα στο 2στ. Οι ηθοποιοί Δανάη Σκιάδη και Νικόλας Παπαγιάννης θα παρουσιάσουν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Παίζω με παραμύθια», Θέμα: PYP Βιβλίο

11:00 – 11:40

  • Εκπαιδευτικό πρόγραμμα στο 1ζ. Οι ηθοποιοί Δανάη Σκιάδη και Νικόλας Παπαγιάννης θα παρουσιάσουν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Παίζω με παραμύθια», Θέμα: PYP Παραμύθι

11:45 – 13:20

  • Πρόβα Θεατρικής Ομάδας για τη γιορτή της 25ης Μαρτίου (θέατρο) Υπεύθυνος: κ. Βαλασάκης

12:40: - 13:20

  • Εκπαιδευτικό πρόγραμμα στο 2β. Οι ηθοποιοί Δανάη Σκιάδη και Νικόλας Παπαγιάννης θα παρουσιάσουν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Παίζω με παραμύθια», Θέμα: PYP Βιβλίο

14:00 – 14:30

  • Πρόβα 6ης για παρέλαση 25ης Μαρτίου (έπαρση σημαίας) Υπεύθυνη: κ. Ταμπάκη

14:30 – 15:10

  • Πρόβα 3ης τάξης (3στ) για την τελική γιορτή

14:30 – 15:10

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γαλλικών 6ης στηΒιβλιοθήκη (κ. Ανδρούτσου)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γαλλικών 6ης στηΒιβλιοθήκη (κ. Παπαβασιλοπούλου)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση 5ης τάξης: «Κλιματική αλλαγή», παρουσίαση από τον όμιλο Unesco. Υπεύθυνη: κ. Καρκάση

Παρασκευή

13-3-20

08:45 – 10:30

  • 14ος Μαθηματικός Διαγωνισμός «Παιχνίδι και Μαθηματικά» (5η, 6η)

08:45 – 11:15

  • Επίσκεψη 3ης τάξης (3ζ) στη Φιλοδασική Ένωση Αθηνών Υπεύθυνος: κ. Κρίκας

10:15 – 12:35

  • Επίσκεψη 3ης τάξης (3στ) στη Φιλοδασική Ένωση Αθηνών Υπεύθυνη: κ. Μπεσίρη

11:00 – 11:40

  • Θεατρική Αγωγή 4ης (4ζ) στην αίθ. Θεατρ. Αγωγής

11:00 – 12:25

  • Πρόβα Θεατρικής Ομάδας για τη γιορτή της 25ης Μαρτίου (θέατρο) Υπεύθυνος: κ. Βαλασάκης

11:45 – 12:25

  • Θεατρική Αγωγή 4ης (4β) στην αίθ. Θεατρ. Αγωγής

11:45 – 13:20

  • Εσωτερικοί Αγώνες Κολύμβησης 5ης τάξης Υπεύθυνη: κ. Τσακοπούλου

12:40 – 13:20

  • Πρόβα 2ας τάξης (2δ) για την τελική γιορτή

13:00 – 14:30

  • Συνεδρίαση Τμήματος Γερμανικών PYP (Γραφείο Γαλλικών/Γερμανικών)

14:00 – 14:30

  • Πρόβα 6ης για παρέλαση 25ης Μαρτίου (έπαρση σημαίας) Υπεύθυνη: κ. Ταμπάκη

14:30 – 16:00

  • Συγκέντρωση 6ης τάξης: «Πρόσφυγες – Μετανάστες», παρουσίαση από τη Μ.Κ.Ο. «Home Project», στο πλαίσιο του προγράμματος PYP

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γερμανικών 5ης στηΒιβλιοθήκη (κ. Πελέκη)

 

Δευτέρα

16-3-20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Δευτέρα

16-3-20

08:45 – 11:15

  • Επίσκεψη 3ης τάξης (3δ) στη Φιλοδασική Ένωση Αθηνών Υπεύθυνη: κ. Γεωργοπούλου

09:20 – 10:00

  • Εκπαιδευτικό πρόγραμμα στο 1δ. Η εκδότρια Μαριάννα Ψύχαλου θα παρουσιάσει το βιβλίο, «Ο αρκούδος, το πιάνο, ο σκύλος και το βιολί», Θέμα: Πρόγραμμα Φιλαναγνωσίας και PYP, Παραμύθι

10:15 – 10:55

  • Εκπαιδευτικό πρόγραμμα στο 1στ. Η εκδότρια Μαριάννα Ψύχαλου θα παρουσιάσει το βιβλίο, «Ο αρκούδος, το πιάνο, ο σκύλος και το βιολί», Θέμα: Πρόγραμμα Φιλαναγνωσίας και PYP, Παραμύθι

10:15 – 10:55

  • Πρόβα 2ας τάξης (2ζ) για την τελική γιορτή

11:00 – 11:40

  • Πρόβα 3ης τάξης (3ε) για την τελική γιορτή

11:00 – 11:40

  • Εκπαιδευτικό πρόγραμμα στο 1β. Η εκδότρια Μαριάννα Ψύχαλου θα παρουσιάσει το βιβλίο, «Ο αρκούδος, το πιάνο, ο σκύλος και το βιολί», Θέμα: Πρόγραμμα Φιλαναγνωσίας και PYP, Παραμύθι

11:45 – 12:25

  • Πρόβα 3ης τάξης (3γ) για την τελική γιορτή

12:00 – 13:30

  • Συνεδρίαση Τμήματος Γαλλικών PYP(Γραφείο Δασκάλων 5ης – 6ης)

13:35 – 14:15

  • Πρόβα 2ας τάξης (2ε) για την τελική γιορτή

13:45 – 14:30

  • Συνεδρίαση Τμήματος Γερμανικών (Γραφείο Γαλλικών/Γερμανικών)

14:30 – 15:10

  • Πρόβα 3ης τάξης (3στ) για την τελική γιορτή

15:15 – 15:55

  • Εκδηλώσεις 4ης τάξης για την Επέτειο της 25ης Μαρτίου (στις τάξεις)

Τρίτη

17-3-20

10:15 – 10:55

  • Πρόβα 2ας τάξης (2στ) για την τελική γιορτή

11:00 – 11:40

  • Πρόβα Θεατρικής Ομάδας για τη γιορτή της 25ης Μαρτίου (θέατρο) Υπεύθυνος: κ. Βαλασάκης

11:45 – 12:25

  • Πρόβα 3ης τάξης (3δ) για την τελική γιορτή

13:35 – 14:55

  • Πρόβα 3ης τάξης (3α) για την τελική γιορτή

15:15 – 15:55

  • Εκδηλώσεις 3ης τάξης για την Επέτειο της 25ης Μαρτίου (στις τάξεις)

Τετάρτη

18-3-20

09:15 – 09:55

  • Εκπαιδευτικό πρόγραμμα στο 1ε. Η εκδότρια Μαριάννα Ψύχαλου θα παρουσιάσει το βιβλίο, «Ο αρκούδος, το πιάνο, ο σκύλος και το βιολί», Θέμα: Πρόγραμμα Φιλαναγνωσίας και PYP, Παραμύθι

09:15 – 09:55

  • Πρόβα Θεατρικής Ομάδας για τη γιορτή της 25ης Μαρτίου (θέατρο) Υπεύθυνος: κ. Βαλασάκης

10:10 – 10:50

  • Πρόβα 3ης τάξης (3δ) για την τελική γιορτή

10:10 – 10:50

  • Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης (6γ) στην τάξη - κ. Χ. Γαλίτης

10:55 – 11:35

  • Θεατρική Αγωγή 6ης τάξης (6δ) στο θέατρο - κ. Χ. Γαλίτης

10:55 – 11:35

  • Εκπαιδευτικό πρόγραμμα στο 1α. Η εκδότρια Μαριάννα Ψύχαλου θα παρουσιάσει το βιβλίο, «Ο αρκούδος, το πιάνο, ο σκύλος και το βιολί», Θέμα: Πρόγραμμα Φιλαναγνωσίας και PYP, Παραμύθι

11:50 – 12:30

  • Πρόβα 2ας τάξης (2γ) για την τελική γιορτή

12:35 – 13:15

  • Πρόβα 2ας τάξης (2στ) για την τελική γιορτή

13:20 – 14:00

  • Συγκέντρωση 2ας τάξης: «Κλιματική αλλαγή», παρουσίαση από τον όμιλο Unesco. Υπεύθυνη: κ. Καρκάση

15:00 – 17:00

  • Επίδοση Ελέγχων Β΄ Τριμήνου, 4ης, 5ης, 6ης τάξης

Πέμπτη

19-3-20

09:15 – 14:00

  • Επίσκεψη 5ης τάξης στο Παναθηναϊκό Στάδιο (Καλλιμάρμαρο) Τελετή Παράδοσης Ολυμπιακής Φλόγας των 32ων Ολυμπιακών Αγώνων «ΤΟΚΥΟ 2020»
  • Υπεύθυνος: κ. Ζώσης

10:15 – 10:55

  • Πρόβα 2ας τάξης (2α) για την τελική γιορτή

11:45 – 13:20

  • Πρόβα Θεατρικής Ομάδας για τη γιορτή της 25ης Μαρτίου (θέατρο) Υπεύθυνος: κ. Βαλασάκης

14:00 – 14:30

  • Πρόβα 6ης για παρέλαση 25ης Μαρτίου (έπαρση σημαίας) Υπεύθυνη: κ. Ταμπάκη

14:30 – 15:55

  • Πρόβα 3ης τάξης (3ζ) για την τελική γιορτή

15:15 – 15:15

  • Εκδηλώσεις 5ης τάξης για την Επέτειο της 25ης Μαρτίου (στις τάξεις)

17:00 – 19:00

  • Επίδοση Ελέγχων Β΄ Τριμήνου, 1ης, 2ας, 3ης τάξης

 

Παρασκευή

20-3-20

08:30 – 10:00

  • Τμήμα Βιβλιοθήκης: «Παγκόσμια ημέρα ποίησης: Σου χαρίζω ένα ποίημα». (Μαθητές διαβάζουν και χαρίζουν ποιήματα σε όλο το Σχολείο)

10:15 – 10:55

  • Πρόβα 3ης τάξης (3ε) για την τελική γιορτή

11:00 – 11:40

  • Θεατρική Αγωγή 4ης (4ζ) στην αίθ. Θεατρ. Αγωγής

11:00 – 14:00

  • Πρόβα Θεατρικής Ομάδας για τη γιορτή της 25ης Μαρτίου (θέατρο) Υπεύθυνος: κ. Βαλασάκης

11:45 – 12:25

  • Θεατρική Αγωγή 4ης (4β) στην αίθ. Θεατρ. Αγωγής

13:00 – 14:30

  • Συνεδρίαση Τμήματος Γερμανικών PYP (Γραφείο Γαλλικών/Γερμανικών)

14:00 – 14:30

  • Πρόβα 6ης για παρέλαση 25ης Μαρτίου (έπαρση σημαίας) Υπεύθυνη: κ. Ταμπάκη

14:30 – 15:10

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γερμανικών 5ης στηΒιβλιοθήκη (κ. Ντούλια)

14:30 – 15:55

  • Ημέρα Γαλλοφωνίας - Τμήμα Γαλλικών 6ης τάξης (στα τμήματα)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γερμανικών 5ης στηΒιβλιοθήκη (κ. Μπορέτου)

14:30 – 16:00

  • Ημέρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης 6ης τάξης (Εξωτερικοί χώροι) «Η χλωρίδα του Σχολείου μου»

Σάββατο

21-3-20

09:00 – 10:30

  • Μαθηματικός Διαγωνισμός Καγκουρό (Γυμνάσιο Κ.Ψ. - Ψυχικό)

Δευτέρα

23-3-20

08:30

  • Παρέλαση 25ης Μαρτίου (χώρος έπαρσης) Υπεύθυνη: κ. Ταμπάκη

08:30 – 09:15

  • Εκδηλώσεις 2ας τάξης για την Επέτειο της 25ης Μαρτίου (στις τάξεις)

09:00 – 10:15

  • Εκδηλώσεις για την 25η Μαρτίου στο θέατρο (5η, 6η) Παρουσίαση από τη Θεατρική Ομάδα

10:30 – 11:45

  • Εκδηλώσεις 6ης τάξης για την Επέτειο της 25ης Μαρτίου (στις τάξεις)

10:30 – 11:45

  • Εκδηλώσεις για την 25η Μαρτίου στο θέατρο (3η, 4η) Παρουσίαση από τη Θεατρική Ομάδα

12:00 – 13:30

  • Συνεδρίαση Τμήματος Γαλλικών PYP(Γραφείο Δασκάλων 5ης – 6ης)

12:4013:55

  • Εκδηλώσεις για την 25η Μαρτίου στο θέατρο (1η, 2α) Παρουσίαση από τη Θεατρική Ομάδα

13:35 – 14:15

  • Εκδηλώσεις 1ης τάξης για την Επέτειο της 25ης Μαρτίου (στις τάξεις)

13:45 – 14:30

  • Συνεδρίαση Τμήματος Γερμανικών (Γραφείο Γαλλικών/Γερμανικών)

14:30 – 15:55

  • Journée mondiale de la poésie – Παγκόσμια ημέρα ποίησης του τμήματος Γαλλικών (στις τάξεις)

Τρίτη

24-3-20

08:30 – 09:15

  • Εορτασμός της 25ης Μαρτίου

Τετάρτη

25-3-20

 

  • Εθνική γιορτή 25ης Μαρτίου - Αργία

Πέμπτη

26-3-20

10:15 – 10:55

  • Πρόβα 2ας τάξης (2α) για την τελική γιορτή

11:45 – 12:25

  • Πρόβα 3ης τάξης (3α) για την τελική γιορτή

12:40 – 13:25

  • Πρόβα 2ας τάξης (2ε) για την τελική γιορτή

13:35 – 14:15

  • Πρόβα 2ας τάξης (2γ) για την τελική γιορτή

14:30 – 15:10

  • Πρόβα 3ης τάξης (3στ) για την τελική γιορτή

14:30 – 15:10

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γαλλικών 6ης στηΒιβλιοθήκη (κ. Λαμπροπούλου)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γαλλικών 6ης στηΒιβλιοθήκη (κ. Μαρτίνη)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση 5ης τάξης: «Σταυροφορίες – Ιερός Πόλεμος», ντοκιμαντέρ στο πλαίσιο του μαθήματος της Ιστορίας.

Παρασκευή

27-3-20

 

  • Λήξη Δρόμου Υγείας

09:45 – 11:40

  • Επίσκεψη Χορωδίας Δημοτικού Κ.Ψ. στην Ε.Ρ.Τ. Υπεύθυνοι: κ. Μανωλικάκης, κ. Κάντζια

11:00 – 11:40

  • Θεατρική Αγωγή 4ης (4ζ) στην τάξη

11:00 – 11:40

  • Πρόβα 3ης τάξης (3β) για την τελική γιορτή

11:45 – 12:25

  • Θεατρική Αγωγή 4ης (4β) στην τάξη

11:45 – 12:25

  • Πρόβα 3ης τάξης (3ε) για την τελική γιορτή

12:40 – 13:20

  • Πρόβα 2ας τάξης (2δ) για την τελική γιορτή

13:00 – 14:30

  • Συνεδρίαση Τμήματος Γερμανικών PYP (Γραφείο Γαλλικών/Γερμανικών)

13:35 – 14:15

  • Πρόβα 2ας τάξης (2β) για την τελική γιορτή

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση Τμήματος Γερμανικών 5ης στηΒιβλιοθήκη (κ. Χαντζή)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση 6ης τάξης: «Καραϊσκάκης», ντοκιμαντέρ (μονογραφία ηρώων ελληνικής επανάστασης)

Δευτέρα

30-3-20

12:00 – 13:30

  • Συνεδρίαση Τμήματος Γαλλικών PYP(Γραφείο Δασκάλων 5ης – 6ης)

13:35 – 14:15

  • Συγκέντρωση 1ης τάξης: «Κλιματική αλλαγή», παρουσίαση από τον όμιλο Unesco. Υπεύθυνη: κ. Καρκάση

13:45 – 14:30

  • Συνεδρίαση Τμήματος Γερμανικών (Γραφείο Γαλλικών/Γερμανικών)

15:15 – 15:55

  • Συγκέντρωση 4ης τάξης: «Ασφάλεια στο διαδίκτυο», β΄ μέρος (παρουσίαση για την Παγκόσμια Ημέρα Ασφαλούς Πλοήγησης στο Διαδίκτυο)

Τρίτη

31-3-20

11:00 – 11:40

  • Πρόβα 3ης τάξης (3β) για την τελική γιορτή

11:00 – 11:40

  • Εκπαιδευτικό πρόγραμμα στο 1γ. Η εκδότρια Μαριάννα Ψύχαλου θα παρουσιάσει το βιβλίο, «Ο αρκούδος, το πιάνο, ο σκύλος και το βιολί», Θέμα: Πρόγραμμα Φιλαναγνωσίας και PYP, Παραμύθι

15:15 – 15:55

  • Πρόβα 3ης τάξης για την τελική γιορτή

16:30 – 19:00

  • 92οι Αγώνες Στίβου «Δέλτεια 2020» - Ψυχικό